Stable (latest release) - en to pl translation catalogue (787 entries)

en: "Max entries per sitemap page" should be a positive number, which %s is not. Please correct.
pl: Maksymalna liczba pozycji na jedną stronę mapy witryny powinna być liczbą dodatnią, a %s nią nie jest. Popraw to.

en: %s Archive
pl: Archiwum %s

en: %s License
pl: Licencja %s

en: %s does not seem to be a valid %s verification string. Please correct.
pl: %s nie wydaje się być poprawnym kodem weryfikacyjnym %s. Popraw go.

en: %s does not seem to be a valid Twitter user-id. Please correct.
pl: %s nie wydaje się być poprawnym identyfikatorem użytkownika Twittera. Popraw go.

en: %s does not seem to be a valid url. Please correct.
pl: %s nie wydaje się być poprawnym adresem. Popraw go.

en: %s failed to check for updates because of the following error: <em>%s</em>
pl: %s nie mógł sprawdzić dostępności aktualizacji z powodu błędu: <em>%s</em>

en: %s is network activated, please contact your site administrator to manage the license.
pl: %s jest włączony w ramach sieci witryn. Skontaktuj się z administratorem, by zarządzać licencją.

en: %s is network activated, you can manage your license in the <a href="%s">network admin license page</a>.
pl: %s jest włączony w ramach sieci witryn. Udaj się do <a href="%s">strony zarządzania licencjami sieciowymi</a>.

en: %s, Author at %s
pl: %s, Autor w serwisie %s

en: %s: License Settings
pl: %s: Ustawienia licencji

en: %sRenew your license now%s.
pl: %sOdnów licencję teraz%s.

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
pl: (wyłącz licencję, by móc ją aktywować na innej witrynie)

en: <a href="%s">Did you know you can upgrade your license?</a>
pl: <a href="%s">Czy wiesz, że możesz rozszerzyć swoją licencję?</a>

en: <a href="%s">Your license is expiring in %d days, would you like to extend it?</a>
pl: <a href="%s">Twoja licencja wygaśnie za %d dni. Chcesz ją przedłużyć?</a>

en: <b>Warning!</b> You're blocking external requests which means you won't be able to get %s updates. Please add %s to %s.
pl: <b>Uwaga!</b> Blokowane są zewnętrzne zapytania, co oznacza, że nie będziesz mógł otrzymywać aktualizacji %s. Dodaj %s do %s.

en: <strong>%s version %s</strong> is available. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Check out what's new</a> or <a href="%s" %s>update now</a>.
pl: <strong>%s w wersji %s</strong> jest już dostępny. <a href="%s" class="thickbox" title="%s">Zobacz, co się zmieniło</a> lub <a href="%s" %s>zaktualizuj teraz</a>.

en: Activate License
pl: Aktywuj licencję

en: Activation failed:
pl: Błąd aktywacji:

en: AdWords External
pl: Google AdWords

en: All-In-One-SEO has been deactivated
pl: Wtyczka All-In-One-SEO została wyłączona

en: Analyze this page
pl: Analiza strony

en: Archives for
pl: Archiwum dla

en: As you can see, there is a translation of this plugin in %1$s. This translation is currently %3$d%% complete. We need your help to make it complete and to fix any errors. Please register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
pl: Jak widzisz, istnieje tłumaczenie tej wtyczki w języku %1$s. Tłumaczenie to jest kompletne w %3$d%%. Potrzebujemy Twojej pomocy, by je uzupełnić i usunąć ewentualne błędy. Zarejestruj się na %4$s, by pomóc nam w tłumaczeniu na %1$s!

en: Bad
pl:  Słabe

en: CSS Validator
pl: Walidator CSS

en: Check Google Cache
pl: Sprawdź Google Cache

en: Check Headers
pl: Sprawdź nagłówki

en: Check Inlinks (OSE)
pl: Sprawdź linki (OSE)

en: Check Keyword Density
pl: Sprawdź nasycenie słów kluczowych

en: Check Rich Snippets
pl: Sprawdź dane strukturalne Rich Snippets

en: Deactivate License
pl: Wyłącz licencję

en: Error 404: Page not found
pl: Błąd 404: Strony nie znaleziono

en: Facebook Debugger
pl: Debuger Facebooka

en: Failed to activate your license, your license key seems to be invalid.
pl: Nie udało się aktywować Twojej licencji. Jej kod wydaje się niepoprawny.

en: Failed to deactivate your %s license.
pl: Nie udało się wyłączyć Twojej licencji %s.

en: Good
pl: Dobre

en: Google Page Speed Test
pl: Test Google Page Speed

en: HTML Validator
pl: Walidator HTML

en: Home
pl: Strona główna

en: Keyword Research
pl: Słowa kluczowe

en: License Key
pl: Klucz licencji

en: License status
pl: Stan licencji

en: Mobile-Friendly Test
pl: Test zgodności z urządzeniami przenośnymi

en: Modern IE Site Scan
pl: Test Modern IE

en: N/A
pl: B.d.

en: No numeric value was received.
pl: Nie otrzymano wartości liczbowej.

en: Paste your %s license key here..
pl: Wpisz swój klucz licencji %s w tym miejscu...

en: Pinterest Rich Pins Validator
pl: Walidator Pinterest Rich Pins

en: Please enter a license key in the field below first.
pl: Najpierw wpisz klucz licencji do poniższego pola

en: Please select a valid post type for taxonomy "%s"
pl: Proszę wskazać poprawny typ treści dla taksonomii "%s"

en: Please select a valid taxonomy for post type "%s"
pl: Wskaż poprawną taksonomię dla treści typu "%s"

en: Poor
pl: Średnie

en: Register now &raquo;
pl: Zarejestruj się &raquo;

en: Request error: "%s" (%scommon license notices%s)
pl: Problem z zapytaniem: "%s" (%stypowe uwagi licencyjne%s)

en: Robots-Meta has been deactivated
pl: Wtyczka Robots-Meta została wyłączona

en: SEO Settings
pl: Ustawienia SEO

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Summary with large image
pl: Podsumowanie z dużym zdjęciem

note: Author of the plugin/theme
en: Team Yoast
pl: Zespół Yoast

en: The Standard PHP Library (SPL) extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
pl: Rozszerzenie PHP Standard Library (SPL) wydaje się być niedostępne. Poproś swojego dostawce hostingu o włączenie tego rozszerzenia.

en: The default blog setting must be the numeric blog id of the blog you want to use as default.
pl: Ustawienie domyślnego bloga musi zawierać jego numer identyfikacyjny.

en: The filter extension seem to be unavailable. Please ask your web host to enable it.
pl: Rozszerzenie Filter języka PHP wydaje się być niedostępne. Poproś swojego dostawcę hostingu, by je włączył.

note: Description of the plugin/theme
en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
pl: Pierwsze, prawdziwie kompletne rozwiązanie SEO dla WordPressa, które zawiera analizator podstron, mapy XML i wiele więcej.

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
pl: Wykryto wtyczkę All-In-One SEO. Czy chcesz %szaimportować jej ustawienia%s?

en: The plugin Robots-Meta has been detected. Do you want to %simport its settings%s.
pl: Wykryto wtyczkę Robots-Meta. Czy chcesz %szaimportować jej ustawienia%s?

en: The post %s appeared first on %s.
pl: Artykuł %s pochodzi z serwisu %s.

en: Theme License
pl: Licencja motywu

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
pl: Blog ten musi istnieć. Blog %s nie istnieje lub został oznaczony jako usunięty.

en: This site has not been activated properly on yoast.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
pl: Ta witryna nie została aktywowana poprawnie na yoast.com, przez co nie będzie otrzymywać powiadomień o kolejnych aktualizacjach. Aktywuj swoją stronę przy pomocy klucza licencyjnego.

en: Toggle license status
pl: Zmień stan licencji

en: Translation of %s
pl: Tłumaczenie %s

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
pl: Zaktualizowanie tego motywu spowoduje utratę wszelkich wprowadzonych w nim zmian. Kliknij "Anuluj", by nie aktualizować. Kliknij "OK", by zaktualizować.

en: We couldn't create a connection to our API to verify your license key(s). Please ask your hosting company to allow outgoing connections from your server to %s.
pl: Nie udało nam się połączyć z naszym API, by zweryfikować Twoje klucze licencyjne. Poproś swojego dostawcę serwera hostingowego, by odblokował możliwość wykonywania połączeń wychodzących do %s.

en: You defined your license key using the %s PHP constant.
pl: Podałeś klucz licencyjny %s z użyciem stałej PHP.

en: You have an unlimited license.
pl: Posiadasz nieograniczoną licencję.

en: You have used %d/%d activations.
pl: Liczba wykorzystanych aktywacji: %d/%d

en: You searched for
pl: Wyszukiwana fraza

en: You searched for %s
pl: Wyszukiwałeś %s

en: You're using WordPress in %1$s. While %2$s has been translated to %1$s for %3$d%%, it's not been shipped with the plugin yet. You can help! Register at %4$s to help complete the translation to %1$s!
pl: Twój język WordPressa to %1$s. Jakkolwiek %2$s jest przetłumaczone na język %1$s w %3$d%%, tłumaczenie to nie zostało jeszcze dołączone do wtyczki. Możesz pomóc! Zarejestruj się na %4$s, by pomóc nam w tłumaczeniu na %1$s!

en: You're using WordPress in a language we don't support yet. We'd love for %2$s to be translated in that language too, but unfortunately, it isn't right now. You can change that! Register at %4$s to help translate it!
pl: Używasz WordPressa w języku, dla którego nie mamy jeszcze tłumaczenia %2$s. Chcielibyśmy, by to się zmieniło. Możesz nam pomóc! Zarejestruj się na %4$s, by pomóc nam w tłumaczeniu!

en: You've reached your activation limit. You must <a href="%s">upgrade your license</a> to use it on this site.
pl: Osiągnąłeś swój limit aktywacji. Musisz <a href="%s">zaktualizować licencję</a>, by użyć jej na tej witrynie.

en: Your %s license has been activated.
pl: Twoja licencja %s została aktywowana.

en: Your %s license has been deactivated.
pl: Twoja licencja %s została wyłączona.

en: Your %s license will expire on %s.
pl: Twoja licencja %s wygaśnie %s.

en: Your license has expired. You must <a href="%s">extend your license</a> in order to use it again.
pl: Twoja licencja wygasła. Musisz <a href="%s">przedłużyć licencję</a>, by znowu jej używać.

en: Your server has an outdated version of the PHP module cURL (Version: %s). Please ask your hosting company to update this to a recent version of cURL. You can read more about that in our %sKnowledge base%s.
pl: Twój serwer hostingowy używa zdezaktualizowanej wersji modułu cURL (wersja: %s) języka PHP. Poproś dostawcę hostingu, by zaktualizował ten moduł do najnowszej wersji. Możesz przeczytać więcej na ten temat w naszej %sBazie Wiedzy%s.

note: translators: %1$s expands to the option name and %2$sexpands to Yoast SEO
en: %1$s is not a valid choice for who should be allowed access to the %2$s settings. Value reset to the default.
pl: %1$s nie jest poprawną wartością, określającą, kto powinien mieć dostęp do ustawień wtyczki %2$s. Przywrócono wartość domyślną.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s / %3$s: links to the installation manual in the Readme for the Yoast SEO code repository on GitHub
en: The %1$s plugin installation is incomplete. Please refer to %2$sinstallation instructions%3$s.
pl: Instalacja  wtyczki %1$s nie jest ukończona. Zobacz %2$sinstrukcję instalacji%3$s.

en: %s Archives
pl: Archiwa: %s

en: &laquo; Back to Tools page
pl: &laquo; Powrót do Narzędzi

en: .htaccess file
pl: plik .htaccess

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
pl: Link do archiwum autora wpisu, z nazwą autora jako anchor tekst.

en: A link to the post, with the title as anchor text.
pl: Link do wpisu, z tytułem jako linkiem.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
pl: Link do strony, z jej nazwą i opisem jako linkiem.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
pl: Link do strony, z nazwą strony jako linkiem.

en: A replacement variable can not start with "%%cf_" or "%%ct_" as these are reserved for the WPSEO standard variable variables for custom fields and custom taxonomies. Try making your variable name unique.
pl: Zastępowana zmienna nie może zaczynać się od "%%cf_" lub "%%ct_", ponieważ te nazwy są zarezerwowane dla zmiennych WP SEO lub pól własnego typu, bądź własnych taksonomii. Ustaw unikalną nazwę zmiennej.

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
pl: Zastępcza zmienna może zawierać tylko znaki alfanumeryczne, podkreślenia i pauzy. Zmień nazwę zmiennej.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name more unique.
pl: Zastępowana zmienna ma taką samą nazwę, jak już zarejestrowana. Ustaw unikalną nazwę zmiennej.

en: Add Google+ specific post meta data
pl: Dodaj meta dane Google+

en: Add Open Graph meta data
pl: Włącz dodawanie danych Open Graph

note: translators: %s expands to <code>&lt;head&gt;</code>
en: Add Open Graph meta data to your site's %s section, Facebook and other social networks use this data when your pages are shared.
pl: Dodaj znacznik meta Open Graph do sekcji %s witryny. Jest on używany przez Facebooka i inne serwisy społecznościowe podczas udostępniania w nich Twojej witryny.

en: Add Twitter card meta data
pl: Dodaj dane meta Karty Twitter

note: translators: %s expands to <code>&lt;head&gt;</code>
en: Add Twitter card meta data to your site's %s section.
pl: Dodaj znacznik meta kart Twittera do sekcji %s Twojej witryny.

en: Admin only notice: this page doesn't show a meta description because it doesn't have one, either write it for this page specifically or go into the SEO -> Titles menu and set up a template.
pl: Uwaga do administratora: ta strona nie wyświetla meta opisu ponieważ go nie posiada. Napisz go konkretnie dla tej strony lub przejdź do SEO -> menu Tytuły i ustaw szablon dla opisów.

en: Anchor text for the Homepage
pl: Tekst linka do strony głównej

en: Attachment caption
pl: Podpis załącznika

en: Attachments to posts are stored in the database as posts, this means they're accessible under their own URL's if you do not redirect them, enabling this will redirect them to the post they were attached to.
pl: Załączniki do wpisów są przechowywane w bazie danych jako wpisy, a to oznacza, że są dostępne pod ich własnymi adresami URL jeśli się ich nie przekieruje. Włączenie tej funkcji spowoduje przekierowanie ich do wpisów, do których są załączone.

en: Blog
pl: Strony z wpisami

en: Bold the last page in the breadcrumb
pl: Pogrub ostatnią stronę okruszków

en: Breadcrumb for 404 Page
pl: Okruszki dla stron 404

en: Bulk editor
pl: Edytor hurtowy

en: Change URLs
pl: Przekierowania adresów

en: Check this box to enable XML sitemap functionality.
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz włączyć obsługę mapy strony XML.

en: Clean up permalinks
pl: Porządek w odnośnikach bezpośrednich

en: Clean up the %s
pl: Porządki w sekcji %s

en: Content to put after each post in the feed
pl: Treść dodawana na końcu każdego wpisu w wątku RSS

en: Content to put before each post in the feed
pl: Zawartość, która ma pojawić się przed wpisem w RSS

en: Contributing Developers
pl: Współpracujący programiści

en: Contributors to this release
pl: Współtwórcy tego wydania

en: Copy home meta description
pl: Wklej meta opis

en: Create robots.txt file
pl: Utwórz plik robots.txt

en: Credits
pl: Autorzy

en: Default settings
pl: Ustawienia domyślne:

en: Delete the old data after import? (recommended)
pl: Usunąć stare dane po imporcie? (zalecane)

en: Description
pl: Opis

en: Developer
pl: Deweloper

en: Disable all users with zero posts
pl: Wyłącz wszystkich użytkowników, którzy nie opublikowali wpisów

en: Disable author/user sitemap
pl: Wyklucz podstrony autorów/użytkowników z mapy strony

en: Edit the content of your .htaccess:
pl: Edytuj zawartość pliku .htaccess:

en: Edit the content of your robots.txt:
pl: Edytuj zawartość pliku robots.txt:

en: Enable Breadcrumbs
pl: Włącz okruszki

en: Enforce a trailing slash on all category and tag URL's
pl: Wymuś dodanie ukośnika we wszystkich adresach URL kategorii i tagów

en: Entries per page
pl: Ilość wpisów na stronie

en: Exclude user from Author-sitemap
pl: Wyklucz użytkownika z mapy stron Autorów

en: Exclude user roles
pl: Wyklucz użytkowników według ról

en: Exclude users without posts
pl: Wyklucz użytkowników bez opublikowanych wpisów

en: Export
pl: Eksport

en: Facebook Page URL
pl: Adres URL strony na Facebooku

en: File editor
pl: Edytor plików

en: For each, pick the main account associated with this site and please enter them below:
pl: Dla każdego serwisu wprowadź adres strony powiązanej z tą witryną:

en: Frontpage settings
pl: Ustawienia strony głównej

en: Go to The General settings page →
pl: Przejdź do strony Ustawień ogólnych →

en: Google Publisher Page
pl: Strona autora w Google

en: Google Site Search URL's look weird, and ugly, but if you're using Google Site Search, you probably do not want them cleaned out.
pl: Adresy URL wyszukiwarki Google na stronie wyglądają dziwnie i brzydko, ale jeśli jej używasz, to prawdopodobnie chciałbyś aby nie zostały wyczyszczone.

en: Google+ URL
pl: Adres Google+

en: Hide RSD Links
pl: Ukryj linki RSD

en: Hide RSS Links
pl: Ukryj linki RSS

en: Hide Shortlink for posts
pl: Schowaj Shortlinki dla postów

en: Hide WLW Manifest Links
pl: Ukryj linki manifestu WLW

en: How to insert breadcrumbs in your theme
pl: Jak wstawić okruszki do motywu

en: If you had a .htaccess file and it was editable, you could edit it from here.
pl: Jeśli Twój plik .htaccess by istniał i był możliwy do edycji, możliwa byłaby jego modyfikacja poniżej.

en: If you had a robots.txt file and it was editable, you could edit it from here.
pl: Jeśli Twój plik robots.txt by istniał i był możliwy do edycji, możliwa byłaby jego modyfikacja poniżej.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
pl: Jeśli posiadasz stroną Google+ dodaj tutaj jej adres URL i połącz ją ze stroną informacjami o sobie na Google+.

en: If you want to import data from (by now ancient) Yoast plugins, you can do so here:
pl: Jeśli chcesz zaimportować dane z (teraz już przestarzałych) wtyczek Yoast, możesz zrobić to tutaj:

en: If you've used another SEO plugin, try the %sSEO Data Transporter%s plugin to move your data into this plugin, it rocks!
pl: Jeśli używałeś już innej wtyczki SEO, wypróbuj %sSEO Data Transporter%s aby przenieść swoje dane do tej wtyczki - to działa świetnie!

en: If your .htaccess were writable, you could edit it from here.
pl: Jeśli plik .htaccess ma prawa do zapisu to mógłbyś go edytować tutaj.

en: If your robots.txt were writable, you could edit it from here.
pl: Jeśli plik robots.txt ma prawa do zapisu to mógłbyś go edytować tutaj.

en: Image URL
pl: Adres URL obrazka

en: Import
pl: Importuj

en: Import and Export
pl: Import i eksport

en: Import from All-in-One SEO?
pl: Import z All-in-One SEO?

en: Import from HeadSpace2?
pl: Import z HeadSpace2?

en: Import from RSS Footer (by Yoast)?
pl: Import z RSS Footer (od Yoast)?

en: Import from Robots Meta (by Yoast)?
pl: Import z Robots Meta (od Yoast)?

en: Import from WooThemes SEO framework?
pl: Zaimportować z frameworka WooThemes SEO?

en: Import from Yoast Breadcrumbs?
pl: Import z Yoast Breadcrumbs?

en: Import from other SEO plugins
pl: Import z innych wtyczek do pozycjonowania

en: Import from other plugins
pl: Import z innych wtyczek

en: Import settings
pl: Importuj ustawienia

en: Import settings by locating <em>settings.zip</em> and clicking "Import settings"
pl: Zaimportuj ustawienia, wybierając plik <em>settings.zip</em> i klikając "Importuj ustawienia".

en: Import settings from other SEO plugins and export your settings for re-use on (another) blog.
pl: Możesz importować ustawienia z innych wtyczek do pozycjonowania i eksportować ustawienia w celu szybkiego ich wdrożenia na innych swoich witrynach.

en: Include Taxonomy Metadata
pl: Eksportuj metadane taksonomii

en: Instagram URL
pl: Adres Instagramu

en: Lead Developer
pl: Główny programista

en: LinkedIn URL
pl: Adres LinkedIn

en: Max entries per sitemap
pl: Maksymalna liczba pozycji w mapie strony

en: Meta description to use for Author page
pl: Meta opis na stronie autora

en: Meta keywords to use for Author page
pl: Meta słowa kluczowe na stronie autora

en: More Translations
pl: Więcej tłumaczeń

en: MySpace URL
pl: Adres MySpace

en: No doubt you've used an SEO plugin before if this site isn't new. Let's make it easy on you, you can import the data below. If you want, you can import first, check if it was imported correctly, and then import &amp; delete. No duplicate data will be imported.
pl: Bez wątpienia używałeś jakiejś wtyczki SEO, jeżeli nie jest to nowa strona. Dla Twojej wygody możesz tu zaimportować dane. Jeśli chcesz, możesz najpierw je zaimportować, sprawdzić czy dane zostały zaimportowane poprawnie a następnie usunąć lub potwierdzić import. Zduplikowane dane nie zostaną zaimportowane.

en: Other variables not to clean
pl: Inne zmienne których nie chcesz czyścić

en: Page %1$d of %2$d
pl: Strona %1$d z %2$d

en: Page not found
pl: Strony nie znaleziono

en: People make mistakes in their links towards you sometimes, or unwanted parameters are added to the end of your URLs, this allows you to redirect them all away. Please note that while this is a feature that is actively maintained, it is known to break several plugins, and should for that reason be the first feature you disable when you encounter issues after installing this plugin.
pl: Ludzie czasem popełniają błędy kierując się na Twoją stronę lub niechcący dodają parametry na końcu adresów URL. Ta funkcja pozwala na przekierowanie ich na właściwe adresy. Ale zdarza się, że powoduje problemy z wtyczkami i choćby z tego powodu powinna być pierwszą, którą wyłączysz jeżeli zauważysz problemy z działaniem Twojej strony.

en: Pinterest URL
pl: Adres Pinterest

en: Pinterest uses Open Graph metadata just like Facebook, so be sure to keep the Open Graph checkbox on the Facebook tab checked if you want to optimize your site for Pinterest.
pl: Pinterest używa danych meta Open Graph podobnie jak Facebook, więc upewnij się, że w zakładce Facebook masz włączoną obsługę Open Graph, aby Twoja witryna była zoptymalizowana dla serwisu Pinterest.

en: Pinterest verification
pl: Weryfikacja Pinterest

en: Please check the appropriate box below if there's a post type that you do <strong>NOT</strong> want to include in your sitemap:
pl: Zaznacz typy treści, których <strong>NIE</strong> chcesz umieść w swojej mapie strony:

en: Please check the appropriate box below if there's a taxonomy that you do <strong>NOT</strong> want to include in your sitemap:
pl: Zaznacz taksonomie, których <strong>NIE</strong> chcesz umieść w swojej mapie strony:

en: Please check the appropriate box below if there's a user role that you do <strong>NOT</strong> want to include in your sitemap:
pl: Zaznacz poniższe role użytkowników, których <strong>NIE</strong> chcesz załączać w mapach strony:

en: Please enter the maximum number of entries per sitemap page (defaults to %s, you might want to lower this to prevent memory issues on some installs):
pl: Wprowadź maksymalną liczbę pozycji na jedną stronę mapy witryny (domyślnie %s, możesz chcieć zmniejszyć liczbę, by ominąć problemy z pamięcią w niektórych konfiguracjach serwerów):

en: Post type archive to show in breadcrumbs for taxonomies
pl: Archiwum typów treści wyświetlane w menu okruszkowym dla taksonomii

en: Prefix for Archive breadcrumbs
pl: Prefiks okruszków dla archiwów

en: Prefix for Search Page breadcrumbs
pl: Prefiks okruszków dla strony z wynikami wyszukiwania

en: Prefix for the breadcrumb path
pl: Prefiks ścieżki okruszków

en: Prevent cleaning out Google Analytics Campaign & Google AdWords Parameters.
pl: Zapobiegaj usuwaniu parametrów Kampanii Google Analytics i Google AdWords.

en: Prevent cleaning out Google Site Search URL's.
pl: Zabezpiecz się przed wyczyszczeniem adresów URL wyszukiwarki Google na stronie.

en: Project Lead
pl: Menedżer projektu

en: Project Leaders
pl: Kadra projektu

en: QA & Translations Manager
pl: Menedżer tłumaczeń i Q&A

en: Redirect attachment URL's to parent post URL.
pl: Przekieruj adres URL załącznika do adresu URL wpisu, do którego jest załączony.

en: Redirect ugly URL's to clean permalinks. (Not recommended in many cases!)
pl: Przekieruj brzydkie adresy URL do ładnych linków. (W wielu wypadkach nie jest to zalecane!)

en: Remove Blog page from Breadcrumbs
pl: Usuń stronę z wpisami z okruszków

en: Remove stop words from slugs.
pl: Usuwaj stopwords z przyjaznych linków

en: Remove the <code>?replytocom</code> variables.
pl: Usuń zmienne <code>?replytocom</code>.

en: Replaced with a custom taxonomies description
pl: Zastępowane własnym opisem taksonomii

en: Replaced with a posts custom field value
pl: Wartość z własnego pola

en: Replaced with a posts custom taxonomies, comma separated.
pl: Własne taksonomie (oddzielone przecinkami).

en: Replaced with the category description
pl: Zastąpione opisem kategorii

en: Replaced with the current date
pl: Zastąpione aktualną datą

en: Replaced with the current day
pl: Zastąpiony bieżący dzień

en: Replaced with the current month
pl: Zastąpione aktualnym miesiącem

en: Replaced with the current page number
pl: Zastąpione numerem aktualnej strony

en: Replaced with the current page number with context (i.e. page 2 of 4)
pl: Zamienione na aktualny numer podstrony wraz z kontekstem (np. strona 2 z 4)

en: Replaced with the current page total
pl: Zastąpione aktualną liczbą stron

en: Replaced with the current search phrase
pl: Zastąpione aktualnie wyszukiwaną frazą

en: Replaced with the current tag/tags
pl: Zastąpione aktualnym tagiem/tagami

en: Replaced with the current time
pl: Zastąpione aktualnym czasem

en: Replaced with the current year
pl: Zastąpione aktualnym rokiem

en: Replaced with the date of the post/page
pl: Zastąpione datą wpisu/strony

en: Replaced with the post categories (comma separated)
pl: Zastąpione kategoriami wpisu (oddzielone przecinkami)

en: Replaced with the post type plural label
pl: Nazwa typu wpisu w liczbie mnogiej

en: Replaced with the post type single label
pl: Nazwa typu wpisu w liczbie pojedynczej

en: Replaced with the post/page ID
pl: Zastąpione ID wpisu/strony

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
pl: Zamieniane na "Biografię" autora danego wpisu lub strony

en: Replaced with the post/page author's 'nicename'
pl: Zastąpione nazwą autora wpisu/strony

en: Replaced with the post/page author's userid
pl: Zastąpione ID autora wpisu/strony

en: Replaced with the post/page excerpt (or auto-generated if it does not exist)
pl: Zastąpione skrótem wpisu/strony (lub automatycznie generowanym skrótem jeśli nie istnieje)

en: Replaced with the post/page excerpt (without auto-generation)
pl: Zastąpione skrótem wpisu/strony (bez automatycznego generowania)

en: Replaced with the post/page modified time
pl: Zastąpione datą ostatniej modyfikacji wpisu/strony

en: Replaced with the posts focus keyword
pl: Zastąpione głównym słowem kluczowym wpisu

en: Replaced with the slug which caused the 404
pl: Zastępowane adresem (slug), który spowodował wyświetlenie błędu 404

en: Replaced with the tag description
pl: Zastąpione opisem tagu

en: Replaced with the term description
pl: Zastąpione opisem terminu

en: Replaced with the term name
pl: Zastąpione nazwą terminu

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
pl: Zastąpione tytułem strony nadrzędnej względem obecnej strony.

en: Replaced with the title of the post/page
pl: Zastąpione tytułem wpisu/strony

en: Save changes to .htaccess
pl: Zapisz zmiany w .htaccess

en: Save changes to Robots.txt
pl: Zapisz zmiany w Robots.txt

en: Save your settings to activate XML Sitemaps.
pl: Zapisz ustawienia aby aktywować mapę strony XML.

en: Search for "%s"
pl: Szukaj "%s"

en: Separator between breadcrumbs
pl: Separator pomiędzy okruszkami

en: Strip the category base (usually <code>/category/</code>) from the category URL.
pl: Usuń kategorię z odnośników (co zwykle wygląda tak <code>/category/</code>) z adresu URL kategorii.

en: Taxonomy to show in breadcrumbs for post types
pl: Taksonomia wyświetlana w menu okruszkowym dla typów treści

en: The default card type to use
pl: Domyślny typ karty do użycia

en: The old data of the imported plugin was deleted successfully.
pl: Stare dane zaimportowane z wtyczki zostały poprawnie usunięte.

en: The separator defined in your theme's <code>wp_title()</code> tag.
pl: Separator zdefiniowany w tagu <code>wp_title()</code> Twojego motywu.

en: The site's name
pl: Nazwa strony

en: The site's tag line / description
pl: Slogan lub opis witryny

en: These are the title, description and image used in the Open Graph meta tags on the front page of your site.
pl: To są ustawienia tytułu, opisu i grafiki dla tagów Open Graph strony głównej Twojej witryny.

en: This feature is used to automatically add content to your RSS, more specifically, it's meant to add links back to your blog and your blog posts, so dumb scrapers will automatically add these links too, helping search engines identify you as the original source of the content.
pl: Ta funkcja jest wykorzystywana do automatycznego dodawania treści do kanału RSS, a dokładniej, jest przeznaczona do dodawania linków zwrotnych do Twojego bloga i wpisów aby aplikacje pobierające treści RSS również je dodawały, co pomaga wyszukiwarkom identyfikowanie Twojej strony jako oryginalne źródło treści.

en: This helps you to create cleaner URLs by automatically removing the stopwords from them.
pl: To pozwala na tworzenie prostszych odnośników URL automatycznie usuwając z nich tzw. "stopwords".

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
pl: Ten obraz jest używany, gdy udostępniony post/strona nie zawiera żadnych obrazów.

en: This prevents threaded replies from working when the user has JavaScript disabled, but on a large site can mean a <em>huge</em> improvement in crawl efficiency for search engines when you have a lot of comments.
pl: Blokuje to funkcję zagnieżdżonych odpowiedzi w sytuacji gdy użytkownik ma wyłączony JavaScript. Ale na dużych stronach może to oznaczać <em>olbrzymie</em> zwiększenie efektywności robotów wyszukiwarek, zwłaszcza jeśli na takiej stronie znajduje się duża liczba komentarzy.

en: This tool allows you to quickly change important files for your SEO, like your robots.txt and, if you have one, your .htaccess file.
pl: To narzędzie pozwala na szybką zmianę zawartości plików ważnych dla pozycjonowania, takich jak robots.txt i .htaccess (jeśli go używasz).

en: This tool allows you to quickly change titles and descriptions of your posts and pages without having to go into the editor for each page.
pl: To narzędzie pozwala na szybką zmianę tytułów i opisów Twoich stron i wpisów, bez potrzeby wchodzenia na każdą podstronę edycji treści z osobna.

en: Title to use for Author page
pl: Tytuł dla strony autora

note: translators: %1$s / %2$s expands to a link to pinterest.com's help page.
en: To %1$sverify your site with Pinterest%2$s, add the meta tag here:
pl: Aby %1$szweryfikować Twoją witrynę w Pinterest%2$s, wklej tutaj jego znacznik meta:

en: To inform Google about your social profiles, we need to know their URLs.
pl: Aby informować Google o Twoich profilach w serwisach społecznościowych, musimy znać ich adresy.

en: Twitter Username
pl: Nazwa użytkownika na Twitterze

en: Updated Robots.txt
pl: Robots.txt został zaktualizowany

note: translators: %1$s / %2$s: links to the breadcrumbs implementation page on the Yoast knowledgebase
en: Usage of this breadcrumbs feature is explained in %1$sour knowledge-base article on breadcrumbs implementation%2$s.
pl: Użycie tej funkcji związanej z menu okruszkowym zostało wyjaśnione w %1$s artykule o wdrożeniu menu okruszkowego w naszej bazie wiedzy%2$s.

en: User sitemap
pl: Strony autorów i użytkowników

en: Want to help us develop? Read our %1$scontribution guidelines%2$s!
pl: Chcesz nam pomóc? Przeczytaj nasze %1$swytyczne dla współpracowników%2$s!

en: You can find your XML Sitemap here: %sXML Sitemap%s
pl: Mapę strony XML możesz znaleźć tutaj: %sMapa strony XML%s

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
pl: Możesz używać tych zmiennych w ramach treści, które zostaną zmienione na odpowiednie wartości po prawej stronie.

en: You cannot create a robots.txt file.
pl: Nie możesz utworzyć pliku robots.txt.

en: You cannot edit the .htaccess file.
pl: Nie możesz edytować pliku .htaccess.

en: You cannot edit the robots.txt file.
pl: Nie możesz edytować pliku robots.txt

en: You cannot overrule a WPSEO standard variable replacement by registering a variable with the same name. Use the "wpseo_replacements" filter instead to adjust the replacement value.
pl: Nie możesz nadpisać zmiennej WP SEO, rejestrując swoją zmienną z taką samą nazwą. Użyj filtra "wpseo_replacements", by ustawić zastępowaną wartość.

en: You do <strong>not</strong> need to generate the XML sitemap, nor will it take up time to generate after publishing a post.
pl: <strong>Nie</strong> ma potrzeby generowania mapy strony XML, a generowanie zajmie chwilę po publikacji wpisu.

en: You don't have a robots.txt file, create one here:
pl: Nie masz pliku robots.txt, możesz utworzyć go tutaj:

en: You might have extra variables you want to prevent from cleaning out, add them here, comma separated.
pl: Być może nie chcesz, by usuwane zostały pewne wyrazy lub skróty. Umieść je w tym polu, oddzielając je przecinkami.

en: YouTube URL
pl: Adres YouTube

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s comes with some very powerful built-in tools:
pl: %1$s posiada bardzo przydatne, wbudowane narzędzia:

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s settings
pl: Ustawienia %1$s

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s and %3$s to the anchor tags to the translate.yoast.com link, %4$d to the number of translations, %5$d to the number of translations,
en: %1$s ships, at time of release, with %4$d translations, of which %5$d are complete. That's a huge improvement from last time, and we're improving every week. Join us at %2$stranslate.yoast.com%3$s!
pl: %1$s w dniu tej aktualizacji dostępny jest w %4$d wersjach językowych, z których %5$d jest przetłumaczonych całkowicie. To ogromny postęp w porównaniu do poprzedniej wersji, a z każdym tygodniem jest coraz lepiej. Dołącz do nas na %2$stranslate.yoast.com%3$s!

en: Below are your published posts&#8217; SEO scores. Now is as good a time as any to start improving some of your posts!
pl: Poniżej znajdują się oceny Twoich opublikowanych wpisów. Możesz nawet teraz zacząć ulepszać niektóre z nich!

en: Excluded Posts
pl: Wykluczone wpisy

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Export your %1$s settings
pl: Eksportuj swoje ustawienia %1$s

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Export your %1$s settings here, to import them again later or to import them on another site.
pl: W tym miejscu możesz wyeksportować ustawienia wtyczki %1$s, aby później móc je zaimportować na tej lub innej witrynie.

en: If you choose a permalink for your posts with %1$s, or anything else but a %2$s at the end, this will force WordPress to add a trailing slash to non-post pages nonetheless.
pl: Jeśli zdecydujesz się na strukturę odnośników wpisów z %1$s lub czymkolwiek innym poza znakiem %2$s na końcu adresu, ta funkcja zmusi WordPressa do dodania ukośnika na wszystkich stronach, które nie są wpisami.

en: If you use Google Analytics campaign parameters starting with %s, check this box. However, you're advised not to use these. Instead, use the version with a hash.
pl: Jeśli używasz parametrów kampanii Google Analytics zaczynających się od %s, zaznacz to pole. Odradzamy jednak ich używanie. Zamiast tego używaj wersji z hashem.

en: Posts to exclude
pl: Wpisy do wykluczenia

en: Recent Rockstars
pl: Wyróżnienia

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Thank you for updating %1$s!
pl: Dziękujemy za zaktualizowanie %1$s!

note: translators: %s: '2.3' version number
en: What’s new in %s
pl: Co nowego w wersji %s

note: translators: %1$s and %2$s expands to anchor tags, %3$s expands to Yoast SEO
en: While most of the development team is at %1$sYoast%2$s in the Netherlands, %3$s is created by a worldwide team.
pl: Większość zespołu tworzącego wtyczkę %3$s pracuje w %1$sfirmie Yoast%2$s w Holandii, ale wtyczkę tą rozwijają współpracownicy z całego świata.

note: Translators: %1$s: expands to '<code>1,2,99,100</code>'
en: You can exclude posts from the sitemap by entering a comma separated string with the Post ID's. The format will become something like: %1$s.
pl: Możesz wykluczyć wpisy z mapy XML strony, wpisując ich identyfikatory oddzielone przecinkami. Przykładowo: %1$s

en: %s restored to default SEO settings.
pl: %s przywrócono do domyślnych ustawień SEO.

en: 404 pages
pl: Strony 404

en: Accounts
pl: Profile

note: translators: %s expands to <code>noodp</code> translators: %s expands to <code>noydir</code>
en: Add %s meta robots tag sitewide
pl: Dodaj znacznik meta robots %s na wszystkich podstronach witryny

note: translators: %s expands to <code>noindex, follow</code>
en: Add %s to the author archives
pl: Dodaj %s do archiwów autorów

note: translators: %s expands to <code>noindex, follow</code>
en: Add %s to the date-based archives
pl: Dodaj %s do archiwów dat

en: Alexa Verification ID
pl: ID weryfikacyjne Alexa

en: Alternate name
pl: Nazwa alternatywna

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
pl: Jesteś w Google News? Zwiększ ruch z Google News przez optymalizację!

en: Are you sure you want to reset your SEO settings?
pl: Czy jesteś pewien, że chcesz zresetować ustawienia SEO?

en: As you are redirecting attachment URLs to parent post URLs, these settings will currently only have an effect on <strong>unattached</strong> media items!
pl: Przekierowujesz adresy załączników do podstron, do których zostały one przypisane, więc te ustawienia będą miały wpływ tylko na <strong>niezałączone do podstron</strong> media!

en: Authenticate
pl: Uwierzytelnij

en: Author Archives
pl: Archiwa autorów

en: Bing Webmaster Tools
pl: Narzędzia dla webmasterów Bing

en: Blog %s not found.
pl: Blog %s nie został znaleziony.

en: Blog ID
pl: ID strony

en: Breadcrumbs
pl: Okruszki

en: Choose the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. If you choose 'None', the normal plugin defaults will be used.
pl: Wybierz stronę, której ustawienia chcesz traktować jako domyślne dla stron dodawanych do Twojej sieci witryn. Jeśli wybierzesz "Żadna" (None), użyte będą domyślne ustawienia wtyczki.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name.
pl: Wybierz symbol, który ma być separatorem tytułów podstron. Będzie on wyświetlany np. między tytułem podstrony, a nazwą witryny.

en: Choose whether you're a company or person
pl: Wybierz, czy występujesz jako firma, czy osoba prywatna.

en: Company
pl: Firma

en: Company Info
pl: Dane firmy

en: Company Logo
pl: Logo firmy

en: Company Name
pl: Nazwa firmy

en: Company or person
pl: Strona firmowa, czy prywatna?

en: Crawl errors per page
pl: Błędy indeksowania stron

en: Create redirect
pl: Stwórz przekierowanie

en: Custom Post Type Archives
pl: Archiwa Własnych Typów Treści

en: Date Archives
pl: Archiwa dat

en: Date in Snippet Preview
pl: Data w podglądzie

en: Date-based archives could in some cases also be seen as duplicate content.
pl: Archiwa dat mogą w pewnych przypadkach także być postrzegane jako zduplikowana treść.

en: Disable the author archives
pl: Wyłącz archiwa autorów

en: Disable the date-based archives
pl: Wyłącz archiwa dat

en: Duplicate content prevention
pl: Zapobieganie duplikowaniu treści

en: Earlier found meta description was not found in file. Renewed the description test data.
pl: Wcześniej znaleziony meta opis teraz nie może zostać ponownie zlokalizowany. Włączono ponowną analizę danych meta opisu.

en: Enable force rewrite titles
pl: Wymuś nadpisywanie tytułów

en: Enter the %sSite ID%s for the site whose settings you want to use as default for all sites that are added to your network. Leave empty for none (i.e. the normal plugin defaults will be used).
pl: Wprowadź %sID Witryny%s, której ustawienia mają być domyślnie używane dla witryn dodawanych do Twojej sieci stron. Pozostaw pole puste, by użyć domyślnych ustawień wtyczki.

en: Failed to remove hardcoded meta description.
pl: Nie udało się nadpisać meta opisu.

en: Fix it.
pl: Napraw to.

en: Force rewrite titles
pl: Wymuszone przepisywanie tytułów

en: Get this extension
pl: Zainstaluj rozszerzenie

en: Google shows your website's name in the search results, we will default to your site name but you can adapt it here. You can also provide an alternate website name you want Google to consider.
pl: Google pokaże w wynikach wyszukiwania nazwę Twojej witryny. Domyślnie wskazujemy nazwę witryny z ustawień WordPressa, ale możesz zmienić ją w tym miejscu. Możesz także podać alternatywną nazwę, którą Google rozważy.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Hide
pl: Ukryj

en: Homepage
pl: Strona główna

en: Homepage &amp; Front page
pl: Strona główna (Homepage) &amp; strona z wpisami (Front page)

en: I don't know why you'd want to use meta keywords, but if you want to, check this box.
pl: Nie mam pojęcia czemu chcesz użyć słów Kluczowych Meta, ale jeśli chcesz to zrobić, zaznacz tutaj.

note: translators: %s expands to <code>noindex, follow</code>
en: If this is the case on your site, you can choose to either disable it (which makes it redirect to the homepage), or to add %s to it so it doesn't show up in the search results.
pl: Jeśli taka sytuacja ma miejsce na Twojej witrynie, możesz wyłączyć strony archiwów autorów (wtedy utworzone zostanie przekierowanie z nich na stronę główną), albo dodać do nich %s, co zapobiegnie ich wyświetlaniu w wynikach wyszukiwania.

en: If you want to prevent /page/2/ and further of any archive to show up in the search results, enable this.
pl: Jeśli nie chcesz aby kolejne podstrony stronicowania jak np. /page/2/ pojawiały się w wynikach wyszukiwania, włącz to.

note: translators: %s expands to Yoast SEO
en: If you want to restore a site to the default %s settings, press this button.
pl: Jeśli chcesz przywrócić stronę do ustawień domyślnych %s, naciśnij ten przycisk.

note: translators: %1$s / %2$s: links to an article about duplicate content on yoast.com
en: If you're running a one author blog, the author archive will be exactly the same as your homepage. This is what's called a %1$sduplicate content problem%2$s.
pl: Jeśli wpisy na Twoim blogu pochodzą od jednego autora, to archiwum tego autora będzie mieć taką samą treść, jak strona główna. Ten problem nazywamy %1$szduplikowaną treścią%2$s.

en: Ignore.
pl: Ignoruj.

en: Introduction Tour
pl: Przewodnik wprowadzający

en: Latest Changes
pl: Najnowsze zmiany

en: Meta Robots
pl: Tagi meta dla robotów

en: Meta description template
pl: Szablon meta opisu

en: Meta keywords template
pl: Szablon słów kluczowych

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
pl: Nowe strony w sieci odziedziczają ustawienia SEO z tej witryny

en: Noindex subpages of archives
pl: Podstrony w archiwach z opcją noindex

en: Note: instead of templates these are the actual titles and meta descriptions for these custom post type archive pages.
pl: Uwaga: zamiast szablonów stosowane są tu tytuły i opisy stron archiwum Własnych Typów Treści.

en: Optimize your videos to show them off in search results and get more clicks!
pl: Optymalizuj swoje filmy, by wyróżniały się w wynikach wyszukiwania i przynosiły większy ruch!

en: Paging comments is enabled, this is not needed in 999 out of 1000 cases, so the suggestion is to disable it, to do that, simply uncheck the box before "Break comments into pages..."
pl: Stronicowanie komentarzy jest włączone, co nie jest potrzebne w 999 na 1000 przypadków, więc sugerowane jest wyłączenie tej funkcji poprzez odznaczenie pola przed \"Podziel komentarze na strony...\"

en: Permalinks
pl: Bezpośrednie odnośniki

en: Person
pl: Osoba

en: Post Types
pl: Typy treści

en: Prevents search engines from using the DMOZ description for pages from this site in the search results.
pl: Zabrania silnikom wyszukiwarek z korzystania z opisów DMOZ dla stron w wynikach wyszukiwania.

en: Prevents search engines from using the Yahoo! directory description for pages from this site in the search results.
pl: Zabrania silnikom wyszukiwarek na używanie katalogu Yahoo! do opisu stron w wynikach wyszukiwania.

en: Privacy sensitive (FB admins and such), theme specific (title rewrite) and a few very site specific settings will not be imported to new blogs.
pl: Pewne ustawienia, takie jak prywatności (administracji przez Facebooka), czy przepisywania tytułów nie zostaną zaimportowane do nowych witryn.

en: Profile
pl: Profil

en: RSS
pl: Kanał RSS

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
pl: Z łatwością zajmij wyższe pozycje w Mapach Google!

en: Re-check theme.
pl: Sprawdź ponownie motyw.

en: Reload crawl issues
pl: Wczytaj ponownie błędy indeksowania

en: Removed hardcoded meta description.
pl: Usunięto bezpośrednio zakodowany opis meta.

en: Restore Default Settings
pl: Przywróć ustawienia domyślne

en: Restore site to default settings
pl: Przywróć stronę do ustawień domyślnych

en: Restore site to defaults
pl: Przywróć ustawienia domyślne

en: Save MultiSite Settings
pl: Zapisz ustawienia sieci

en: Search
pl: Szukaj

en: Search pages
pl: Strony z wynikami wyszukiwania

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Settings Updated.
pl: Ustawienia zostały zaktualizowane.

en: Show date in snippet preview?
pl: Pokazać datę w podglądzie?

en: Site Admins (default)
pl: Administratorzy strony (domyślne)

en: Site ID
pl: ID Witryny

en: Sitewide meta settings
pl: Ustawienia znaczników meta całej witryny

en: So remember: If you change the %sattachment redirection setting%s in the future, the below settings will take effect for *all* media items.
pl: Pamiętaj więc: jeśli w przyszłości zmienisz %sustawienia przekierowania załączników%s, poniższe ustawienia będą mieć zastosowanie do *wszystkich* mediów.

en: Special Pages
pl: Strony specjalne

en: Super Admins only
pl: Tylko Super Administratorzy

en: Symbols are shown in the size they'll appear in in search results.
pl: Symbole pokazywane są w takiej wielkości, w jakiej będą widnieć w wynikach wyszukiwania.

en: Take note:
pl: Uwaga:

en: Take this tour to quickly learn about the use of this plugin.
pl: Przejdź przez podróż wprowadzającą, jeśli zależy Ci na czasie i chcesz się szybko nauczyć obsługi tego pluginu.

en: Taxonomies
pl: Taksonomie

en: The following file(s) is/are blocking your XML sitemaps from working properly:
pl: Następujące pliki powodują, że Twoja mapa strony nie działa prawidłowo:

note: translators: %s expands to <code>noindex, follow</code>
en: These pages will be %s by default, so they will never show up in search results.
pl: Te strony będą domyślnie oznaczone opcjami %s. Z tego też powodu nigdy nie pojawią się w wynikach wyszukiwania.

en: This data is shown as metadata in your site. It is intended to appear in Google's Knowledge Graph. You can be either a company, or a person, choose either:
pl: Te informacje wyświetlane są jako dane meta Twojej witryny. Przeznaczone są dla Grafu Wiedzy Google (Google Knowledge Graph). Możesz występować jako firma lub osoba prywatna:

en: This is where you would enter the license keys for one of our premium plugins, should you activate one.
pl: W tym miejscu możesz wprowadzić klucze licencyjne dla naszych wtyczek premium, o ile którąś z nich włączysz.

en: Title
pl: Tytuł

en: Title Separator
pl: Separator tytułu

en: Title template
pl: Szablon tytułu

en: URL
pl: Adres URL

en: Unchecking this box allows authors and editors to redirect posts, noindex them and do other things you might not want if you don't trust your authors.
pl: Odznaczenie tego boxu pozwoli autorom i edytorom przekierowywać posty, zaznaczać opcje noindex, a także robić inne rzeczy, których byś nie chciał, żeby robili, jeśli tylko nie masz do nich pełnego zaufania.

en: Use meta keywords tag?
pl: Czy używać znacznika meta keywords?

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
pl: Używając tego formularza możesz przywrócić domyślne ustawienia SEO.

en: View Changes
pl: Zobacz szczegóły

note: translators: %s expands to Yoast SEO
en: We've summarized the most recent changes in %s.
pl: Podsumowaliśmy najnowsze zmiany w %s.

en: Webmaster Tools
pl: Narzędzia webmasterów

en: Website name
pl: Nazwa witryny

en: Yandex Webmaster Tools
pl: Narzędzia dla webmasterów Yandex

en: You can determine the title and description for the blog page by %sediting the blog page itself &raquo;%s
pl: Możesz określić tytuł i opis strony z wpisami %sedytując tę stronę&raquo;%s

en: You can determine the title and description for the front page by %sediting the front page itself &raquo;%s
pl: Możesz określić tytuł i opis strony głównej %sedytując tę stronę &raquo;%s

en: You can use the boxes below to verify with the different Webmaster Tools, if your site is already verified, you can just forget about these. Enter the verify meta values for:
pl: Możesz użyć poniższych pól aby zweryfikować stronę w różnych narzędziach dla webmasterów. Jeśli Twoja strona jest już zweryfikowana, możesz pominąć te pola. Wpisz kody weryfikacyjne dla:

en: You do not have your postname in the URL of your posts and pages, it is highly recommended that you do. Consider setting your permalink structure to <strong>/%postname%/</strong>.
pl: Nazwa wpisu nie jest ustawiona jako bezpośredni odnośnik stron i wpisów, co jest zdecydowanie rekomendowane. Rozważ ustawienie bezpośrednich odnośników na <strong>/%postname%/</strong>.

en: Your Info
pl: Twoje dane

en: Your name
pl: Twoje imię i nazwisko

en: archived
pl: zarchiwizowany

en: mature
pl: dorosły

en: or
pl: lub

en: public
pl: publiczny

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s Extensions
pl: Rozszerzenia %1$s

en: %1$s Meta Box
pl: Ustawienia meta %1$s

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s expands to Google Analytics by Yoast
en: %1$s detected you’re using a version of %2$s which is not compatible with %1$s. Please update %2$s to the latest version to use this feature.
pl: %1$s wykrył, że używasz wtyczki %2$s w wersji, która nie jest kompatybilna z %1$s. Uaktualnij %2$s do najnowszej wersji, aby mieć dostęp do tej funkcji.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
pl: %1$s automatycznie wykrył, czy jest potrzeba stosowania wymuszonego nadpisywania tytułów na Twojej stronie. Jeśli jednak uważasz, że obecne ustawienie nie jest poprawne i wiesz, co robisz, możesz zmienić je w tym miejscu.

en: Create a redirect
pl: Stwórz przekierowanie

note: Translators: %s: expands to Yoast SEO Premium
en: Creating redirects is a %s feature
pl: Tworzenie przekierowań jest funkcją %s

en: Current URL:
pl: Obecny adres:

en: Current profile
pl: Obecny profil

en: Desktop
pl: Wersja dla komputera

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Disable the Advanced part of the %1$s meta box
pl: Wyłącz zaawansowaną część ustawień %1$s

en: Don't miss your crawl errors: %1$sconnect with Google Search Console here%2$s.
pl: Nie przegap błędów indeksowania witryny: %1$społącz ją z Google Search Console%2$s.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Either delete them (this can be done with the "Fix it" button) or disable %1$s XML sitemaps.
pl: Usuń je (możesz to zrobić, klikając przycisk "Napraw to" ) lub wyłącz mapy XML strony we wtyczce %1$s.

en: Error: a redirect for this URL already exists
pl: Błąd: przekierowanie dla tego adresu URL już istnieje

en: Errors that occurred only when your site was crawled by Googlebot-Mobile (errors didn't appear for desktop).
pl: Błędy, które wystąpiły tylko podczas przeglądania Twojej witryny przez robota Google Mobile (błędy nie wystąpiły w wersji na komputer).

en: Errors that occurred when your site was crawled by Googlebot.
pl: Błędy, które wystąpiły podczas ostatniej wizyty robota Google

en: Errors that only occurred when your site was crawled by Googlebot for feature phones (errors didn't appear for desktop).
pl: Błędy, które wystąpiły tylko przy przeglądaniu Twojej strony przez roboty Google dla Telefonów z internetem (błędy nie wystąpiły w wersji strony dla komputera).

en: Feature phone
pl: Telefon z internetem

en: First detected
pl: Pierwsze wykrycie

en: Get Google Authorization Code
pl: Pobierz kod uwierzytelniający Google

en: Incorrect Google Authorization Code.
pl: Nieprawidłowy kod uwierzytelniający Google

en: Issue categories
pl: Kategorie problemów

en: Last crawled
pl: Ostatnio sprawdzono

en: Mark as fixed
pl: Oznacz jako naprawione

en: Mark as fixed:
pl: Oznacz jako naprawione:

note: Translators: %1$s: expands to 'Google Search Console'.
en: Mark this issue as fixed in %1$s.
pl: Oznacz ten problem jako naprawiony w %1$s.

en: New URL:
pl: Nowy adres:

en: Please enter the Google Authorization Code in the field below and press the Authenticate button.
pl: Wprowadź kod uwierzytelniający od Google do poniższego pola i wciśnij przycisk Uwierzytelnij.

en: Reauthenticate with Google
pl: Ponowne uwierzytelnienie u Google

en: Redirect this broken URL and fix the error
pl: Przekieruj ten niedziałający adres URL i napraw błąd

en: Request timed out or site is blocking Google.
pl: Zapytanie przekroczyło czas oczekiwania na odpowiedź lub witryna blokuje Google.

en: Response code
pl: Kod odpowiedzi

en: Save Profile
pl: Zapisz profil

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Seamlessly integrate WooCommerce with %1$s and get extra features!
pl: Bezproblemowo połącz WooCommerce z %1$s, by zyskać nowe możliwości!

en: Server Error
pl: Błąd serwera

en: Smartphone
pl: Smartfon

en: Soft 404
pl: Miękkie 404

note: Translators: %1$s: expands to Google Search Console.
en: The %1$s data has been removed. You will have to reauthenticate if you want to retrieve the data again.
pl: Dane %1$s zostały usunięte. Musisz ponownie autoryzować dostęp, jeżeli chcesz ponownie pobierać dane.

en: The issues have been successfully reloaded!
pl: Lista problemów została pomyślnie pobrana ponownie.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: The premium version of %1$s with more features & support.
pl: Wersja premium %1$s z większą ilością opcji i wsparciem technicznym.

en: The target URL doesn't exist, but your server is not returning a 404 (file not found) error.
pl: Wskazany adres URL nie istnieje, ale Twój serwer nie zwraca błędu 404 (strony nie znaleziono).

en: There were no profiles found
pl: Nie znaleziono żadnych profilów

note: Translators: %1$s: expands to 'Yoast SEO', %2$s expands to Google Search Console.
en: To allow %1$s to fetch your %2$s information, please enter your Google Authorization Code.
pl: Aby zezwolić wtyczce %1$s na pobranie Twoich danych z %2$s, wprowadź swój kod uwierzytelniający Google.

note: Translators: %1$s: expands to 'Yoast SEO Premium', %2$s: links to Yoast SEO Premium plugin page.
en: To be able to create a redirect and fix this issue, you need %1$s. You can buy the plugin, including one year support and updates, on %2$s.
pl: Aby mieć możliwość stworzenia przekierowania i naprawienia tego problemu potrzebujesz wtyczki %1$s. Możesz kupić wtyczkę, wraz z rocznym wsparciem i aktualizacjami, na stronie %2$s.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Who should have access to the %1$s settings
pl: Kto powinien mieć dostęp do ustawień %1$s

en: Yoast plugins share some code between them to make your site faster. As a result of that, we need all Yoast plugins to be up to date. We've detected this isn't the case, so please update the Yoast plugins that aren't up to date yet.
pl: Wtyczki Yoast współpracują ze sobą przez używanie wspólnego kodu, co przyspiesza działanie Twojej witryny. Skutkiem tego, wszystkie wtyczki Yoast muszą być zaktualizowane do najnowszych wersji. Zauważyliśmy, że tak nie jest, więc prosimy o przeprowadzenie aktualizacji wtyczek firmy Yoast.

note: Translators: %1$s: expands to the current url and %2$s expands to url the redirects points to.
en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
pl: Nie musisz tworzyć przekierowania dla adresu URL %1$s, ponieważ takie przekierowanie już istnieje. Obecne przekierowanie prowadzi do %2$s. Jeśli jest ono poprawne, możesz oznaczyć problem jako naprawiony. Jeśli nie, przejdź do strony z przekierowaniami i zmień adres docelowy.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Your theme contains a meta description, which blocks %1$s from working properly, please delete the following line, or press fix it:
pl: Twój motyw zawiera opis meta, który uniemożliwia wtyczce %1$s poprawne funkcjonowanie.  Usuń poniższą linię kodu lub wciśnij przycisk "Napraw to":

en: %s Description
pl: Opis - %s

en: %s Image
pl: Obrazek - %s

en: %s Title
pl: Tytuł - %s

en: A Sitemap is an XML file that lists the URLs for a site. It allows webmasters to include additional information about each URL: when it was last updated, how often it changes, and how important it is in relation to other URLs in the site. This allows search engines to crawl the site more intelligently.
pl: Mapa strony w formacie XML (potocznie zwana XML Sitemap) to plik o rozszerzeniu XML, który zawiera listę adresów wszystkich podstron witryny. Pozwala także do każdego adresu podstrony dodać pewne informacje, takie jak data ostatniej aktualizacji, jak często treść jest tam zmieniana oraz jak istotna jest ta podstrona w porównaniu do pozostałych. Te ustawienia pozwalają wyszukiwarkom inteligentniej i prościej monitorować zmiany treści na Twojej witrynie.

en: A meta description has been specified, but it does not contain the target keyword / phrase.
pl: Meta opis został wpisany, ale nie zawiera docelowego słowa kluczowego / frazy.

en: Add Another Facebook Admin
pl: Dodaj kolejnego Administratora Facebooka

en: Add Facebook admin
pl: Dodaj administratora Facebooka

en: Add some info here needed for Google's Knowledge Graph.
pl: Tutaj dodaj informacje przeznaczone dla Grafu Wiedzy Google (Google Knowledge Graph).

en: Admin's Facebook user ID:
pl: Identyfikator użytkownika będącego administratorem na Facebooku:

en: Admin's name:
pl: Nazwa administratora:

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: All SEO Scores
pl: Wszystkie wyniki SEO

en: All of the options on these tabs are for advanced users only, if you don&#8217;t know whether you should check any, don&#8217;t touch them.
pl: Wszystkie opcje w tych zakładkach przeznaczone są dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli nie znasz ich znaczenia, nie zmieniaj tych ustawień.

en: Always include
pl: Zawsze uwzględniaj

en: Always index
pl: Zawsze indeksuj

en: Always noindex
pl: Zawsze noindex

en: Archives
pl: Archiwa

en: Auto detect
pl: Wykryj automatycznie

en: Breadcrumbs title
pl: Tytuł okruszków

en: Canonical
pl: Kanoniczne

en: Clear all Facebook Data
pl: Wyczyść wszystkie dane Facebooka

en: Close
pl: Zamknij

en: Congratulations!
pl: Gratulacje!

en: Current option:
pl: Aktualny wybór:

en: Currently connected Facebook admins:
pl: Obecnie połączeni administratorzy Facebooka:

note: translators: %s: 'Facebook' plugin name of possibly conflicting plugin
en: Deactivate %s
pl: Wyłącz %s

en: Debug Information
pl: Debugowanie

en: Determine who has access to the plugins advanced settings on the post edit screen.
pl: Możesz zdecydować, kto będzie miał dostęp do zaawansowanych ustawień pozycjonowania pod edytorem treści podstrony.

en: Extensions and Licenses
pl: Rozszerzenia i Licencje

en: Facebook App ID
pl: ID Aplikacji na Facebooku

en: Facebook Insights and Admins
pl: Statystyki Insights i Administratorzy Facebooka

en: Flesch Reading Ease
pl: Łatwość czytania Flescha

en: Focus KW
pl: Główne słowo kluczowe

en: Focus keyword not set.
pl: Głowne słowo kluczowe nie zostało ustawione.

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

note: translators: %s expands to the social network's name
en: If you don't want to use the meta description for sharing the post on %s but want another description there, write it here.
pl: Jeśli nie chcesz używać opisu meta tej podstrony przy udostępnianiu jej na %s, lecz chcesz podać osobny opis, wpisz go tutaj.

note: translators: %s expands to the social network's name
en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
pl: Jeśli nie chcesz używać tytułu tej podstrony przy udostępnianiu jej na %s, lecz chcesz podać osobny tytuł, wpisz go tutaj.

en: If you want to exclude certain post types and/or taxonomies, you can also set that on this page.
pl: Jeśli chcesz wyłączyć z map stron określone typy treści lub taksonomie, możesz to zrobić na tej stronie ustawień.

note: translators: %s expands to the social network's name
en: If you want to override the image used on %s for this post, upload / choose an image or add the URL here.
pl: Jeśli chcesz zmienić domyślny obrazek, widoczny przy udostępnianiu tej podstrony na %s, dodaj lub wybierz obrazek, bądź wprowadź jego adres w tym miejscu.

en: In the specified meta description, consider: How does it compare to the competition? Could it be made more appealing?
pl: W kontekście meta opisu zastanów się: Jak to wygląda w porównaniu z konkurencją? Czy można to lepiej wyrazić i wyeksponować?

en: Include in sitemap?
pl: Uwzględnić w mapie strony?

en: Is your webserver low on memory? Decrease the entries per sitemap (default: 1000) to reduce load.
pl: Jeśli Twój serwer hostingowy ma mało dostępnej pamięci, możesz zmniejszyć liczbę podstron w ramach jednej mapy strony (domyślnie: 1000), by obniżyć obciążenie serwera.

en: Keyword / keyphrase appears in %s (out of %s) subheadings in the copy. While not a major ranking factor, this is beneficial.
pl: Słowo kluczowe/fraza kluczowa występuje w kopii w %s z %s podnagłówków. Pomimo iż, nie jest to kluczowy czynnik, jest on korzystny.

en: Licenses
pl: Licencje

en: Like this plugin?
pl: Lubisz tę wtyczkę?

en: Meta Desc.
pl: Opis w Tagu Meta

en: Meta keywords used on the archive page for this term.
pl: Meta słowa kluczowe jest wykorzystywane na stronie archiwum tego terminu.

note: translators: %1$s and %2$s expand to a link to the Yoast Knowledge Base
en: More info can be found %1$son our knowledge base%2$s.
pl: Więcej informacji znajdziesz w %1$snaszej bazie wiedzy%2$s.

en: Never include
pl: Nie uwzględniaj nigdy

en: Next
pl: Dalej

en: No focus keyword was set for this %s. If you do not set a focus keyword, no score can be calculated.
pl: Ani jedno główne słowo kluczowe nie zostało ustawione dla tego %s. Jeśli nie ustawisz głównego słowa kluczowego, żaden wynik nie będzie obliczony.

en: No images appear in this page, consider adding some as appropriate.
pl: Ta strona nie posiada obrazków, dobrze by było to zmienić.

en: No meta description has been specified, search engines will display copy from the page instead.
pl: Ta strona nie posiada meta opisu więc wyszukiwarki wyświetlą tekst z treści strony.

en: No outbound links appear in this page, consider adding some as appropriate.
pl: Ta strona nie zawiera żadnych linków zewnętrznych, dodanie kliku byłoby wskazane.

en: No post content to analyse.
pl: Brak treści do przeanalizowania.

en: No subheading tags (like an H2) appear in the copy.
pl: W tekście brakuje tagów nagłówka (takich jak h2, h3).

en: Noindex this %s
pl: Nie indeksuj tego %s

en: Now click on the &#8216;%1$sPost Types%2$s&#8217;-tab, as this will be our example.
pl: Kliknij teraz na zakładkę &#8216;%1$sTypy treści%2$s&#8217;, której użyjemy jako przykładu.

en: On the Other tab you can change sitewide meta settings, like enable meta keywords.
pl: W zakładce Inne możesz zmienić ustawienia znaczników meta dla całej witryny, np. włączyć meta keywords.

en: On the archives tab you can set templates for specific pages like author archives, search results and more.
pl: W zakładce Archiwa możesz ustawić szablony dla podstron archiwów autorów, wyników wyszukiwania itp...

en: On this tab you can enable the %1$sFacebook Open Graph%2$s functionality from this plugin, as well as assign a Facebook user or Application to be the admin of your site, so you can view the Facebook insights.
pl: W tej zakładce możesz aktywować funkcjonalność %1$sFacebook Open Graph%2$s, zawartą w tej wtyczce. Możesz ustawić tu także użytkownika Facebooka lub Aplikację Facebooka, która będzie administratorem strony. Dzięki temu uzyskasz dostęp do statystyk Facebooka (Facebook Insights).

en: On this tab you can enter some more of your social accounts, mostly used for Google's Knowledge Graph.
pl: W tej zakładce możesz wprowadzić więcej swoich profilów społecznościowych, wykorzystywanych głównie przez Graf Wiedzy Google (Google Knowledge Graph).

en: On this tab you can verify your site with Pinterest and enter your Pinterest account.
pl: W tej zakładce możesz zweryfikować swoją stronę w Pinterest i wprowadzić dane swojego konta w tym serwisie.

en: Other
pl: Inne

en: Page Analysis
pl: Analiza strony

en: Page Analysis has been disabled.
pl: Analiza SEO strony została wyłączona.

en: Please create a page title.
pl: Proszę utworzyć tytuł strony.

en: Please make sure both fields are filled.
pl: Upewnij się, że obydwa pola są wypełnione.

en: Previous
pl: Wstecz

en: Recommended solution
pl: Zalecane rozwiązanie

en: Remove these ads?
pl: Usunąć te reklamy?

en: SEO Description
pl: Opis SEO

en: SEO: Bad
pl: SEO: Źle

en: SEO: Good
pl: SEO: Dobre

en: SEO: No Focus Keyword
pl: SEO: Brak słowa kluczowego

en: SEO: Poor
pl: SEO: Średnie

en: SEO: Post Noindexed
pl: SEO: Nie jest indeksowane

en: Sitewide settings
pl: Ustawienia dla całej strony

en: So, we&#8217;ve come to the end of the tour. If you like the plugin, please %srate it 5 stars on WordPress.org%s!
pl: Dotarłeś do końca przewodnika po tej wtyczce. Jeśli spodobała Ci się, prosimy o %swystawienie jej 5 gwiazdek na WordPress.org%s!

en: Social settings
pl: Ustawienia serwisów społecznościowych

en: Start Tour
pl: Zacznij pokaz

en: Subscribe
pl: Zapisz się

en: Subscribe to our Newsletter
pl: Zapisz się do naszego Newslettera

en: Successfully cleared all Facebook Data
pl: Wszystkie dane Facebooka zostały usunięte

en: Successfully removed admin %s
pl: Administrator %s został usunięty

en: Tab: Security
pl: Zakładka: Bezpieczeństwo

en: Tab: Webmaster Tools
pl: Zakładka: Narzędzia dla Webmasterów

en: Tab: Your Info / Company Info
pl: Zakładka: Twoje / firmowe informacje

en: Templates and settings
pl: Szablony i ustawienia

en: Thank you for using our plugin and good luck with your SEO!<br/><br/>Best,<br/>Team Yoast - %1$sYoast.com%2$s
pl: Dziękujemy za używanie naszej wtyczki. Życzymy powodzenia w pozycjonowaniu!<br/><br/>Pozdrawiamy<br/>Zespół Yoast - %1$sYoast.com%2$s

en: The Breadcrumbs title is used in the breadcrumbs where this %s appears.
pl: Tytuł okruszków jest wykorzystywany w miejscu wyświetlania %s.

en: The SEO description is used for the meta description on the archive page for this term.
pl: Opis SEO jest wykorzystywany jako meta opis na stronie archiwum tego terminu.

en: The SEO title is used on the archive page for this term.
pl: Tytuł SEO jest wykorzystywany na stronie archiwum tego terminu.

en: The available space is shorter than the usual 155 characters because Google will also include the publication date in the snippet.
pl: Dostępna przestrzeń jest krótsza niż 155 znaków, ponieważ Google dołączy datę publikacji w swoim podglądzie.

en: The canonical link is shown on the archive page for this term.
pl: Link kanoniczny jest wyświetlany na stronie archiwum tego terminu.

en: The copy scores %s in the %s test, which is considered %s to read. %s
pl: Tekst otrzymał wynik %s w ocenie testu %s, co oznacza, że jego czytelność jest %s. %s

en: The featured image should be at least 200x200 pixels to be picked up by Facebook and other social media sites.
pl: Obrazek wyróżniający powinien mieć rozmiary przynajmniej 200 x 200 pixeli, by Facebook i inne serwisy społecznościowe mogły go użyć.

en: The first tab will show you site-wide settings for titles, normally you'll only need to change the Title Separator.
pl: Pierwsza zakładka zawiera globalne ustawienia tytułów. Zazwyczaj zmienia się w niej tylko separator tytułu.

en: The frontpage settings allow you to set meta-data for your homepage, whereas the default settings allow you to set a fallback for all posts/pages without images.
pl: Ustawienia strony głównej pozwalają na określenie zawartości znaczników meta dla strony głównej serwisu, natomiast Ustawienia domyślne będą zastosowane dla wszystkich podstron witryny, które nie mają ustawionych własnych obrazków.

en: The images on this page are missing alt tags.
pl: Obrazki na tej stronie nie posiadają tagu alt.

en: The images on this page contain alt tags with the target keyword / phrase.
pl: Obrazki na tej stronie posiadają atrybut alt zawierające docelowe słowo kluczowe / frazę.

en: The images on this page do not have alt tags containing your keyword / phrase.
pl: Obrazki na tej stronie nie posiadają atrybutu alt zawierającego słowo kluczowe / frazę.

en: The keyword / phrase %s does not appear in the page title.
pl: Słowo kluczowe / fraza %s nie występuje w tytule strony.

en: The keyword / phrase appears in the URL for this page.
pl: Słowo kluczowe / fraza pojawia się w adresie URL strony.

en: The keyword / phrase does not appear in the URL for this page. If you decide to rename the URL be sure to check the old URL 301 redirects to the new one!
pl: Słowo kluczowe / fraza nie pojawia się w adresie URL strony. Jeśli zdecydujesz się aby zmienić ten adres, upewnij się, że poprzedni adres URL ma ustawione przekierowanie 301 na nowy adres.

en: The keyword appears in the first paragraph of the copy.
pl: Słowo kluczowe pojawia się w pierwszym akapicie tekstu.

en: The keyword density is %s%%, which is a bit low, the keyword was found %s times.
pl: Częstotliwość pojawiania się słowa kluczowego wynosi %s%%, a więc jest trochę zbyt mała, a słowo kluczowe pojawia się w tekście %s razy.

en: The keyword density is %s%%, which is great, the keyword was found %s times.
pl: Częstotliwość pojawiania się słowa kluczowego wynosi %s%%, co jest idealnym wynikiem. Słowo kluczowe pojawia się w tekście %s razy.

en: The keyword density is %s%%, which is over the advised 4.5%% maximum, the keyword was found %s times.
pl: Gęstość słowa kluczowego wynosi %s%%, co oznacza wartość powyżej zalecanego maksimum (4.5%%). Słowo kluczowe występuje %s razy.

en: The keyword doesn't appear in the first paragraph of the copy, make sure the topic is clear immediately.
pl: Słowo kluczowe nie pojawia się w pierwszym akapicie tekstu, upewnij się że temat o którym piszesz jest jasny od razu.

en: The keyword for this page contains one or more %sstop words%s, consider removing them. Found '%s'.
pl: Słowo kluczowe na tej stronie zwiera jeden lub więcej %szakazany zwrot%s, proponuję go usunąć. Znaleziono '%s'.

en: The meta description contains the primary keyword / phrase.
pl: Meta opis zawiera główne słowo kluczowe / frazę.

en: The meta description is under 120 characters, however up to %s characters are available. %s
pl: Długość meta opisu wynosi mniej niż 120 znaków, ale wciąż dostępnych jest %s znaków. %s

en: The page title contains %d characters, which is less than the recommended minimum of 40 characters. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
pl: Tytuł strony zawiera %d znaków, co stanowi mniej niż rekomendowane minimum 40 znaków. Użyj pozostałej przestrzeni aby dodać wariacje słów kluczowych lub dodaj jakiś tekst zachęcający użytkownika do działania.

en: The page title contains %d characters, which is more than the viewable limit of 70 characters; some words will not be visible to users in your listing.
pl: Tytuł strony zawiera %d znaków, a więc przekracza maksymalny widoczny limit 70 znaków; część słów nie będzie widoczna dla użytkowników na liście wyników wyszukiwania w wyszukiwarkach.

en: The page title contains keyword / phrase, at the beginning which is considered to improve rankings.
pl: Tytuł strony zawiera słowo kluczowe / frazę na początku tytułu co może pozytywnie wpływać na ranking w wyszukiwarkach.

en: The page title contains keyword / phrase, but it does not appear at the beginning; try and move it to the beginning.
pl: Tytuł strony zawiera słowo kluczowe / frazę, ale nie znajduje się na początku tytułu; spróbuj przenieść je na początek.

en: The page title is more than 40 characters and less than the recommended 70 character limit.
pl: Tytuł strony zawiera więcej niż 40 znaków i mniej niż rekomendowane ograniczenie do 70 znaków.

note: translators: %1$s expands to the social network, %2$s to the recommended image size
en: The recommended image size for %1$s is %2$spx.
pl: Zalecany rozmiar obrazka dla serwisu %1$s wynosi %2$spx.

en: The slug for this page contains one or more <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Stop_words">stop words</a>, consider removing them.
pl: Bezpośredni odnośnik strony zwiera jeden lub więcej <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Stop_words">zakazany zwrot</a>, proponuję go usunąć.

en: The slug for this page is a bit long, consider shortening it.
pl: Bezpośredni odnośnik strony jest za długi, proponuję go trochę skrócić.

en: The specified meta description is over %s characters, reducing it will ensure the entire description is visible. %s
pl: Długość opisu przekracza %s znaków, a skrócenie go zapewni widoczność całego opisu w wyszukiwarkach. %s

en: The templates are built using variables. You can find all these variables in the help tab (in the top-right corner of the page). The settings allow you to set specific behavior for the post types.
pl: Szablony zbudowane są przy użyciu zmiennych. Możesz poznać wszystkie dostępne zmienne w zakładce Pomoc (znajduje się w prawym górnym rogu strony). Tutaj możesz ustawić zachowanie i szablony różnych typów treści.

en: There are %d words contained in the body copy, this is below the %d word recommended minimum. Add more useful content on this topic for readers.
pl: W treści strony znajduje się %d wyrazów, jest to poniżej rekomendowanego minimum %d wyrazów. Dodaj więcej wartościowego tekstu w treści strony.

en: There are %d words contained in the body copy, this is more than the %d word recommended minimum.
pl: W treści strony znajduje się %d wyrazów, jest to powyżej rekomendowanego minimum %d wyrazów.

en: There are %d words contained in the body copy, this is slightly below the %d word recommended minimum, add a bit more copy.
pl: W treści występuje %d słów, to trochę poniżej rekomendowanego minimum %d słów, dodaj więcej tekstu.

en: There are %d words contained in the body copy. This is far too low and should be increased.
pl: Tekst zawiera %d słów. Jest to zdecydowanie zbyt mało.

en: This %s follows the indexation rules set under Metas and Titles, you can override it here.
pl: Ten %s posiada ustawienia indeksowania ustawione w Tytułach i meta. Możesz je zmienić tutaj.

en: This Facebook user has already been added as an admin.
pl: Ten użytkownik Facebooka został już dodany jako administrator.

en: This is where you	set the titles and meta-information for all your post types, taxonomies, archives, special pages and for your homepage. The page is divided into different tabs. Make sure you check &#8217;em all out!
pl: W tym miejscu znajdują się ustawienia tytułów i danych meta dla wszystkiego rodzaju stron, wpisów, własnych typów treści, taksonomii, archiwów, strony głównej i innych, specjalnych stron. Strona ta podzielona jest na zakładki. Sprawdź zawartość każdej z nich!

en: This page has %s nofollowed link(s) and %s normal outbound link(s).
pl: Ta strona posiada %s linków z atrybutem nofollow i %s normalnych linków zewnętrznych.

en: This page has %s outbound link(s), all nofollowed.
pl: Ta strona posiada %s linków zewnętrznych, wszystkie z atrybutem nofollow.

en: This page has %s outbound link(s).
pl: Ta strona posiada %s linków zewnętrznych.

en: This plugin adds XML sitemaps to your site. The sitemaps are automatically updated when you publish a new post, page or custom post and Google and Bing will be automatically notified.
pl: Ta wtyczka dodaje do Twojej strony mapy witryny w formacie XML. Mapy te są automatycznie aktualizowane, gdy publikujesz nowy wpis, stronę lub treść własnego typu. Wyszukiwarki Bing i Google zostają o tym automatycznie poinformowane.

en: This tab allows you to add specific post meta data for Google+. And if you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your %1$sGoogle+%2$s page&#8217;s about page.
pl: Ta zakładka pozwala na dodanie znaczników meta związanych z Google+. Jeśli masz stronę firmową w Google+, możesz podać tu jej odnośnik i połączyć ją z tą witryną, wpisując jej adres w sekcji informacji o firmie na %1$sGoogle+%2$s.

en: Title &amp; Metas settings
pl: Ustawienia Tytułów i Meta Tagów

note: translators: %1$s and %2$s expand to a link to Facebook Insights
en: To be able to access %1$sFacebook Insights%2$s, you need to add a user here. The name is used for reference only, the ID is used for verification.
pl: Aby mieć dostęp do statystyk %1$sFacebook Insights%2$s, musisz dodać użytkownika w tym miejscu. Nazwa jest używana tylko dla łatwego rozpoznania. Do weryfikacji używany jest identyfikator.

en: To be able to access %sFacebook Insights%s for your site, you need to specify a Facebook Admin. This can be a user. If you have an app for your site, you could use that as well.
pl: Aby otrzymać dostęp do usługi %sFacebook Insights%s dla Twojej witryny, musisz wskazać jej administratora na Facebooku. Może to być konkretny użytkownik lub aplikacja w obrębie Facebooka, stworzona specjalnie do tego celu.

en: To enjoy all the benefits of the page analysis feature, you'll need to (get your host to) install it.
pl: Aby cieszyć się z wszystkich możliwości analizy strony, będziesz musiał (lub Twoja firma hostingowa) to zainstalować.

en: To update this page analysis, save as draft or update and check this tab again
pl: Żeby zaktualizować analizę na tej stronie, zapisz ją jako kopię roboczą lub uaktualnij ją oraz sprawdź tą zakładkę ponownie.

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
pl: Aby poprawić czytelność, spróbuj trochę skrócić zdania.

en: Try to make shorter sentences, using less difficult words to improve readability.
pl: Aby poprawić czytelność, spróbuj trochę skrócić zdania i używać prostszych słów.

en: Upload Image
pl: Dodaj obrazek

en: Use %s default (Currently: %s)
pl: Użyj %s domyślnie (Obecnie: %s)

en: Warning!
pl: Uwaga!

en: What are XML sitemaps?
pl: Czym są mapy strony XML?

en: What does the plugin do with XML Sitemaps?
pl: Jak wygląda obsluga mapy stron XML przez tą wtyczkę?

en: With %1$sTwitter Cards%2$s, you can attach rich photos, videos and media experience to tweets that drive traffic to your website. Simply check the box, sign up for the service, and users who Tweet links to your content will have a &#8220;Card&#8221; added to the tweet that&#8217;s visible to all of their followers.
pl: %1$sKarty Twittera%2$s pozwalają na automatyczne dołączanie do Tweetów kierujących do Twojej strony dodatkowych mediów, takich jak zdjęcia lub filmy, dzięki czemu te Tweety przyciągają więcej ruchu. Wystarczy zaznaczyć opcję dodania danych Kart Twittera w zakładce Twitter i zarejestrować się w tej usłudze, aby Tweety wspominające Twoją witrynę zawierały automatycznie dodawane media, widoczne dla wszystkich, którzy czytają dany Tweet.

en: You have not used your keyword / keyphrase in any subheading (such as an H2) in your copy.
pl: Nie użyłeś w swojej kopii słowa kluczowego/frazy kluczowej w żadnym pod-nagłówku (takim jak H2).

en: You're linking to another page with the keyword you want this page to rank for, consider changing that if you truly want this page to rank.
pl: Ta strona zawiera link do innej strony, zawierającej słowo kluczowe, które jest ustawione jako główne słowo kluczowe tej strony. Proponuję to zmienić, jeśli naprawdę chcesz aby ta strona dobrze się pozycjonowała.

en: You've never used this focus keyword before, very good.
pl: Nigdy wcześniej nie użyłeś tego słowa kluczowego, bardzo dobrze.

en: You've used this focus keyword %1$sonce before%2$s, be sure to make very clear which URL on your site is the most important for this keyword.
pl: %1$sJuż raz%2$s użyłeś tego słowa kluczowego, zadbaj o to aby było jasne, który adres URL jest dla tego słowa najważniejszy.

en: You've used this focus keyword %3$s%4$d times before%2$s, it's probably a good idea to read %1$sthis post on cornerstone content%2$s and improve your keyword strategy.
pl: Użyłeś tego słowa kluczowego już %3$s%4$d razy%2$s, dobrym pomysłem może być przeczytanie %1$stego artykułu o kamieniu węgielnym strony%2$s i udoskonalenie strategii słów kluczowych.

en: Your hosting environment does not support PHP's %sDocument Object Model%s.
pl: Srodowisko w Twoim hostingu nie wspiera %sDocument Object Model%s dla PHP.

en: Your input contains invalid characters. Please make sure both fields are filled in correctly.
pl: Twoja treść zawiera niedozwolone znaki. Upewnij się, że obydwa pola są poprawnie wypełnione.

en: Your keyphrase is over 10 words, a keyphrase should be shorter and there can be only one keyphrase.
pl: Twoja kluczowa fraza zawiera ponad 10 słów a powinna być krótsza i tylko jedna.

en: difficult
pl: trudna

en: easy
pl: łatwa

en: fairly difficult
pl: dość trudna

en: fairly easy
pl: dość łatwa

en: very difficult
pl: bardzo trudna

en: very easy
pl: bardzo łatwa

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: %1$s Settings
pl: Ustawienia %1$s

note: translators: %s is the plugin name
en: %s Posts Overview
pl: Przegląd wpisów według %s

en: Access denied
pl: Dostęp zabroniony

note: Translators: %1$s: expands to '<code>robots.txt</code>'.
en: Blocked
pl: Zablokowano

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s: 'Google XML Sitemaps' plugin name of possibly conflicting plugin with regard to the creation of sitemaps
en: Both %1$s and %2$s can create XML sitemaps. Having two XML sitemaps is not beneficial for search engines, yet might slow down your site.
pl: Wtyczki %1$s i %2$s generują mapy XML tej witryny. Nie ma potrzeby, by robiły to dwie wtyczki, a może powodować spowolnienie witryny.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2%s: 'Facebook' plugin name of possibly conflicting plugin with regard to creating OpenGraph output
en: Both %1$s and %2$s create OpenGraph output, which might make Facebook, Twitter, LinkedIn and other social networks use the wrong texts and images when your pages are being shared.
pl: Wtyczki %1$s oraz %2$s generują znaczniki OpenGraph, co może powodować, że serwisy społecznościowe takie jak Facebook, Twitter, czy LinkedIn zastosują niewłaściwe opisy i obrazki podczas publikowania przez Internautów odnośników do Twojej strony.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Configure %1$s's OpenGraph settings
pl: Skonfiguruj ustawienia OpenGraph we wtyczce %1$s

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Configure %1$s's XML Sitemap settings
pl: Skonfiguruj ustawienia map XML strony we wtyczce %1$s

en: Faulty redirects
pl: Błędne przekierowania

en: Google was unable to crawl this URL due to an undetermined issue.
pl: Google nie mogło otworzyć tego adresu URL z nieznanych przyczyn.

en: Googlebot could access your site, but certain URLs are blocked for Googlebot in your %1$s file. This block could either be for all Googlebots or even specifically for Googlebot-mobile.
pl: Robot Google może otworzyć Twoją stronę, ale dostęp przez niego do niektórych adresów URL jest zablokowany przez wpisy w pliku %1$s. Ta blokada może być nałożona na wszystkie roboty Google lub nawet tylko dla robota Google Mobile.

note: translators: %1$s and %2$s expand to a link to the Yoast Knowledge Base
en: If you don't know where to find the needed ID, see %1$sthis knowledge base article%2$s.
pl: Jeśli nie wiesz gdzie znaleźć odpowiedni identyfikator (ID), sprawdź w %1$stym artykule Bazy Wiedzy%2$s.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: If you would like us to keep you up-to-date regarding %1$s and other plugins by Yoast, subscribe to our newsletter:
pl: Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach w %1$s i innych wtyczkach firmy Yoast, zapisz się do naszego newslettera:

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: More %1$s
pl: Więcej od %1$s

en: Not followed
pl: Z atrybutem nofollow

en: Not found
pl: Nie znaleziono

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO Premium
en: Once you&#8217;ve purchased %1$s or any other premium Yoast plugin, you&#8217;ll have to enter a license key. You can do so on the Licenses-tab. Once you&#8217;ve activated your premium plugin, you can use all its powerful features.
pl: Po zakupie wtyczki %1$s lub innej wtyczki premium firmy Yoast, w zakładce Licencje należy wprowadzić jej kod licencyjny. Po tej aktywacji będziesz miał dostęp do zaawansowanych funkcjonalności, które zawarte są w danej wtyczce premium.

note: translators: %s expands to <code>noindex</code>
en: Posts that are set to %s
pl: Wpisy z włączonym ustawieniem %s

en: Posts with OK SEO score
pl: Wpisy z poprawną oceną pod kątem pozycjonowania

en: Posts with bad SEO score
pl: Wpisy z bardzo niską oceną pod kątem pozycjonowania

en: Posts with good SEO score
pl: Wpisy z dobrą oceną pod kątem pozycjonowania

en: Posts with poor SEO score
pl: Wpisy z niską oceną pod kątem pozycjonowania

en: Posts without focus keyword
pl: Wpisy bez określonego głównego słowa kluczowego

en: Server requires authentication or is blocking Googlebot from accessing the site.
pl: Serwer wymaga uwierzytelnienia lub blokuje robotowi Google dostęp do witryny.

note: translators: %1$s: 'Facebook & Open Graph' plugin name(s) of possibly conflicting plugin(s), %2$s to Yoast SEO
en: The %1$s plugin(s) might cause issues when used in conjunction with %2$s.
pl: Następujące wtyczki mogą powodować problemy przy używaniu ich wraz z wtyczką %2$s: %1$s.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s to Yoast SEO Premium, %3$s and %4$s to an anchor with link about our premium plugins
en: The powerful functions of %1$s can be extended with %3$sYoast premium plugins%4$s. These premium plugins require the installation of %1$s or %2$s and add specific functionality. You can read all about the Yoast Premium Plugins %3$shere%4$s.
pl: Bogata funkcjonalność %1$s może zostać poszerzona dzięki %3$swtyczkom premium firmy Yoast%4$s. Dodatki te wymagają posiadania zainstalowanej wtyczki %1$s lub %2$s i dodają konkretne funkcje. Możesz przeczytać więcej na temat wtyczek premium firmy Yoast %3$sna tej stronie%4$s.

en: There&#8217;s more to learn about WordPress &amp; SEO than just using this plugin. A great start is our article %1$sthe definitive guide to WordPress SEO%2$s.
pl: Pozycjonowanie w WordPressie nie ogranicza się tylko do używania tej wtyczki. Polecamy przeczytać artykuł %1$sThe definitive guide to WordPress SEO%2$s.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: These are the General settings for %1$s, here you can restart this tour or revert the %1$s settings to default.
pl: Oto ustawienia ogólne wtyczki %1$s. W tym miejscu możesz ponownie rozpocząć ten samouczek lub przywrócić domyślne ustawienia wtyczki %1$s.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: This warning is generated by %1$s.
pl: Ten komunikat jest wyświetlany przez wtyczkę %1$s

en: URL points to a non-existent page.
pl: Adres URL wskazuje na stronę, która nie istnieje.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO Premium
en: Upgrade to %1$s &raquo;
pl: Ulepsz do %1$s &raquo;

note: translators: %1$s: 'Facebook & Open Graph' plugin name(s) of possibly conflicting plugin(s). %2$s to Yoast SEO
en: We recommend you deactivate %1$s and have another look at your %2$s configuration using the button above.
pl: Zalecamy wyłączenie: %1$s i następnie sprawdzenie ustawień %2$s przy pomocy powyższego przycisku.

en: You can add the verification codes for the different Webmaster Tools programs here. We highly encourage you to check out both Google and Bing&#8217;s Webmaster Tools.
pl: W tym miejscu możesz wprowadzić kody weryfikacyjne do różnych Narzędzi dla Webmasterów. Zdecydowanie zalecane jest podłączenie Narzędzi dla Webmasterów wyszukiwarek Google i Bing.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: You&#8217;ve just installed %1$s! Click &#8220;Start Tour&#8221; to view a quick introduction of this plugin&#8217;s core functionality.
pl: Właśnie zainstalowałeś wtyczkę %1$s! Kliknij na przycisk rozpoczęcia pokazu, by zobaczyć przewodnik po najważniejszych możliwościach i ustawieniach wtyczki.

en:  (because of date display)
pl:  (ze względu na wyświetlanie daty)

en: (no parent)
pl: (brak rodzica)

en: 301 Redirect
pl: Przekierowanie 301

en: Action
pl: Działanie

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced <code>meta</code> robots settings for this page.
pl: Zaawansowane ustawienia <code>meta</code> robots dla tej strony.

en: Advanced Variables
pl: Zaawansowane Zmienne

en: Article Heading:
pl: Nagłówek wpisu:

en: Basic Variables
pl: Podstawowe zmienne

en: Breadcrumbs Title
pl: Tytuł okruszków

en: Canonical URL
pl: Kanoniczny URL

en: Check
pl: Sprawdź

en: Content:
pl: Treść:

en: Could not write settings to file.
pl: Nie udało się zapisać pliku z ustawieniami.

en: Could not zip settings-file.
pl: Nie udało się spakować pliku z ustawieniami.

en: Default for post type, currently: %s
pl: Domyślny dla typu wpisów, aktualnie: %s

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit Files
pl: Edytuj pliki

en: Edit this item
pl: Edytuj podstronę

en: Error: no Robots Meta data found to import.
pl: Wystąpił błąd: nie znaleziono danych Meta Robots do zaimportowania.

en: Existing Yoast Meta Description
pl: Aktualny Opis Meta w Yoast

en: Existing Yoast SEO Title
pl: Aktualny Tytuł w Yoast

en: Export created: %1$sdownload your export file here%2$s.
pl: Zakończono eksportowanie. %1$sKliknij tutaj, by pobrać wygenerowany plik%2$s.

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Facebook profile URL
pl: URL profilu na Facebooku

en: Filter
pl: Filtruj

en: Focus Keyword
pl: Główne słowo kluczowe

en: Focus keyword usage
pl: Użycia słowa kluczowego

en: Follow
pl: Podążaj

en: For more information:
pl: Więcej informacji:

en: General
pl: Ogólne

en: General Settings
pl: Ustawienia ogólne

en: HeadSpace2 data successfully imported
pl: Dane HeadSpace2 zostały pomyślnie zaimportowane

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
pl: Duży problem z SEO: Blokujesz dostęp dla wyszukiwarek.

en: I know, don't bug me.
pl: Wiem o tym, nie przypominaj mi.

en: If you type something above it will override your %smeta keywords template%s.
pl: To co tutaj wpiszesz zastąpi to, co zostało określone w %sszablonie słów kluczowych%s.

en: Meta Robots Advanced
pl: Zaawansowane meta robots

en: Meta Robots Follow
pl: Meta podążanie za linkami

en: Meta Robots Index
pl: Meta indeksowanie

en: Meta description
pl: Opis

en: Meta description:
pl: Meta opis:

en: MultiSite Settings
pl: Ustawienia sieci

en: NO ODP
pl: Bez ODP

en: NO YDIR
pl: Bez YDIR

en: New Yoast Meta Description
pl: Nowy Opis Meta w Yoast

en: New Yoast SEO Title
pl: Nowy Tytuł w Yoast

en: No Archive
pl: Bez archiwum

en: No Image Index
pl: Bez indeksu grafik

en: No Snippet
pl: Bez podglądu

en: No focus keyword set.
pl: Słowo kluczowe nie jest ustawione.

en: No settings found in file.
pl: W pliku nie znaleziono żadnych ustawień.

en: No taxonomy metadata found
pl: Nie znaleziono żadnych danych meta dla taksonomii

en: Nofollow
pl: Nie podążaj

en: None
pl: Brak

en: Note that not all variables can be used in every template.
pl: Weź pod uwagę, że nie wszystkie zmienne mogą być używane w każdym szablonie.

en: Page URL/Slug
pl: Adres podstrony (slug)

en: Page URL:
pl: Adres URL strony:

en: Page title:
pl: Tytuł strony:

en: Pick the main keyword or keyphrase that this post/page is about.<br/><br/>Read %sthis post%s for more info.
pl: Wybierz główne słowo kluczowe lub frazę dla tego wpisu/strony.<br/><br/>Przeczytaj %sten wpis%s jeśli chcesz wiedzieć więcej.

en: Post Status
pl: Stan podstrony

en: Post Type
pl: Typ treści

en: Post doesn't exist.
pl: Wpis nie istnieje.

en: Post has an invalid Post Type: %s.
pl: Treść ma niepoprawny typ: %s.

en: Post is set to noindex.
pl: Post jest ustawiony na noindex

en: Posts
pl: Wpisy

en: Premium Support
pl: Płatne Wsparcie

en: Preview
pl: Podgląd

en: Preview &#8220;%s&#8221;
pl: Podgląd &#8220;%s&#8221;

en: Publication date
pl: Data publikacji

en: RSS Footer options imported successfully.
pl: Ustawienia wtyczki RSS Footer zostały zaimportowane.

en: SEO Issue:
pl: Problem SEO:

en: SEO Title
pl: Tytuł SEO

en: See the help tab for more info.
pl: Otwórz zakładkę Pomoc, by dowiedzieć się więcej.

en: Setting "%s" is no longer used and has been discarded.
pl: Ustawienie "%s" nie jest już używane, więc zostało pominięte.

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Settings could not be imported:
pl: Ustawienia nie mogą zostać zaimportowane:

en: Settings successfully imported.
pl: Ustawienia zostały zaimportowane.

en: Site-wide default: %s
pl: Domyślne ustawienia witryny: %s

en: Snippet Preview
pl: Podgląd

en: Social
pl: Społeczności

en: Some files could not be removed. Please remove them via FTP.
pl: Część plików nie mogła być usunięta. Proszę usunąć je poprzez FTP.

en: Template explanation
pl: Objaśnienie szablonu

en: The <code>meta</code> description will be limited to %s chars%s, %s chars left.
pl: <code>Meta</code> opis będzie ograniczony do %s znaków%s, pozostało znaków: %s.

en: The SEO title defaults to what is generated based on this sites title template for this posttype.
pl: Domyślnie tytuł SEO generowany jest na podstawie szablonu tytułu określonego dla podstron tego typu.

en: The URL that this page should redirect to.
pl: Adres URL na przekierowania strony.

en: The canonical URL that this page should point to, leave empty to default to permalink. %sCross domain canonical%s supported too.
pl: Podaj kanoniczny adres URL na który ta strona powinna wskazywać, lub zostaw puste aby zastosować ustawienia domyślne. %sAdresy kanoniczne dla wielu domen%s także są obsługiwane.

en: The meta description is often shown as the black text under the title in a search result. For this to work it has to contain the keyword that was searched for.<br/><br/>Read %sthis post%s for more info.
pl: Opis meta jest często pokazywany jako czarny tekst pod tytułem w wynikach wyszukiwania. Aby był pokazany, musi zawierać słowo kluczowe, którego szukał Internauta.<br/><br/>Przeczytaj %sten artykuł%s, by dowiedzieć się więcej.

en: This export includes taxonomy metadata
pl: Ten plik zawiera dane meta dla taksonomii

en: This is a rendering of what this post might look like in Google's search results.<br/><br/>Read %sthis post%s for more info.
pl: To jest podgląd tej podstrony w wynikach wyszukiwania Google.<br/><br/>Przeczytaj %sten artykuł%s by dowiedzieć się więcej.

en: Title display in Google is limited to a fixed width, yours is too long.
pl: Wyświetlany w Google tytuł strony ma określoną szerokość. Twój tytuł jest zbyt szeroki.

en: Title optimization
pl: Optymalizacja tytułu

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
pl: Tytuł strony w ścieżce okruszków

en: Titles &amp; Metas
pl: Tytuły i Meta Tagi

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Twitter username (without @)
pl: Nazwa użytkownika Twitter (bez @)

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
pl: Rozpakowywanie nie powiodło się, brak pliku settings.ini.

en: Unzipping failed with error "%s".
pl: Rozpakowywanie nie powiodło się. Błąd: "%s".

en: Upload failed.
pl: Nie udało się wgrać.

en: Use Image
pl: Użyj obrazka

en: View
pl: Zobacz

en: View &#8220;%s&#8221;
pl: Zobacz &#8220;%s&#8221;

en: WP Page Title
pl: Tytuł podstrony w WP

en: Warning:
pl: Uwaga:

en: Warning: even though you can set the meta robots setting here, the entire site is set to noindex in the sitewide privacy settings, so these settings won't have an effect.
pl: Uwaga: mimo, że możesz tu zmienić ustawienia meta robots, cała witryna ma obecnie ustawiony atrybut noindex w ustawieniach WordPressa, więc te zmiany nie przyniosą żadnego skutku.

note: translators: %s: '%%term_title%%' variable used in titles and meta's template that's not compatible with the given template
en: Warning: the variable %s cannot be used in this template.
pl: Uwaga: zmienna %s nie może zostać użyta w tym szablonie.

en: Why Google won't display the right page title
pl: Dlaczego Google nie wyświetla odpowiedniego tytułu podstrony?

en: WooThemes SEO framework settings &amp; data successfully imported.
pl: Ustawienia i dane frameworka WooThemes SEO zostały pomyślnie zaimportowane.

en: XML Sitemaps
pl: Mapa strony XML

en: Yoast Breadcrumbs options could not be found
pl: Ustawienia Yoast Breadcrumbs nie zostały znalezione

en: Yoast Breadcrumbs options imported successfully.
pl: Ustawienia Yoast Breadcrumbs zostały zaimportowane.

en: You are not allowed to access this page.
pl: Nie masz uprawnień do przeglądania tej strony.

en: You can't edit %s that aren't yours.
pl: Nie możesz edytować treści %s których nie jesteś autorem.

en: You can't edit %s.
pl: Nie możesz edytować %s.

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
pl: W wartości podałeś kod HTML, co nie jest dozwolone.

en: You must %sgo to your Reading Settings%s and uncheck the box for Search Engine Visibility.
pl: Udaj się do sekcji %sUstawienia czytania%s i odznacz pole oznaczające widoczność witryny dla wyszukiwarek.

en: Your focus keyword was found in:
pl: Twoje słowo kluczowe zostało znalezione w następujących elementach:

note: translators: this should be an array of stopwords for your language, separated by comma's.
en: a,about,above,after,again,against,all,am,an,and,any,are,as,at,be,because,been,before,being,below,between,both,but,by,could,did,do,does,doing,down,during,each,few,for,from,further,had,has,have,having,he,he'd,he'll,he's,her,here,here's,hers,herself,him,himself,his,how,how's,i,i'd,i'll,i'm,i've,if,in,into,is,it,it's,its,itself,let's,me,more,most,my,myself,nor,of,on,once,only,or,other,ought,our,ours,ourselves,out,over,own,same,she,she'd,she'll,she's,should,so,some,such,than,that,that's,the,their,theirs,them,themselves,then,there,there's,these,they,they'd,they'll,they're,they've,this,those,through,to,too,under,until,up,very,was,we,we'd,we'll,we're,we've,were,what,what's,when,when's,where,where's,which,while,who,who's,whom,why,why's,with,would,you,you'd,you'll,you're,you've,your,yours,yourself,yourselves
pl: bo,ok,powyżej,po,raz,przed,wszystko,jestem,i,no,w ogóle,to,jak,co,być,ponieważ,było,przed,jest,poniżej,pomiędzy,zarówno,ale,przez,może,ten,w dół,w czasie,każdy,kilka,do,z,dalej,miał,ma,to bym,że będziesz,że,iż,on,ono,ona,tutaj,tu,jej,jego,was,mnie,ciebie,siebie,off,ich,mojej,mojego,jaki,jaka,jakie,tam,i,będę,byłem,jeżeli,jeśli,kiedy,gdy,podczas,w,na,pod,sama,sam,sami,samych,samej,samego,niech,więcej,mniej,większość,mniejszość,me,moje,nie,tak,z,od,raz,tylko,dwa,trzy,cztery,pięć,czy,inny,powinien,nasz,wasze,nasze,powinny,powinna,powinni,niektóre,takie,niż,następnie,poprzednio,następne,poprzednie,ponownie,znowu,lecz,albo,albowiem,poniekąd,będzie,będą,będziemy,mieli,mieć,czasem,czasami,te,tamte,oni,za pośrednictwem,też,dnia,dzień,rok,lat,w górę,bardzo,mało,dużo,wiele,kilka,kilkanaście,kilkadziesiąt,kilkaset,my,wy,co,kto,komu,gdzie,za ile,ile,za,po,kiedyś,gdzieś,kim,kimś,którymś,którąś,ty,masz,mamy,mam,twoje,siebie,ciebie,sobie

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Wszystkie: <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Wszystkie: <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Wszystkie: <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
pl[0]: Kosz <span class="count">(%s)</span>
pl[1]: Kosz <span class="count">(%s)</span>
pl[2]: Kosz <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s expands to 5.4.3, %3$s expands to Google Analytics by Yoast
en: %1$s detected you are using version %2$s of %3$s, please update to the latest version to prevent compatibility issues.
pl: %1$s wykrył, że używasz wersji %2$s wtyczki %3$s. Uaktualnij ją do najnowszej wersji, aby uniknąć problemów z kompatybilnością.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, $2%s to the version number, %3$s and %4$s to anchor tags with link to intro page
en: %1$s has been updated to version %2$s. %3$sClick here%4$s to find out what's new!
pl: %1$s został zaktualizowany do wersji %2$s. %3$sKliknij tutaj%4$s, aby zobaczyć zmiany!

note: translators: %s is the name of the plugin
en: %s Breadcrumbs
pl: Okruszki %s

en: Anchor text for the homepage:
pl: Treść okruszka strony głównej:

en: Breadcrumb for 404 pages:
pl: Okruszek dla stron błędu 404:

en: Breadcrumbs separator:
pl: Separator okruszków:

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: Error creating %1$s export:
pl: Błąd podczas tworzenia eksportu %1$s:

en: Just another WordPress site
pl: Kolejna witryna oparta na WordPressie

en: Prefix for archive pages:
pl: Prefiks dla stron archiwum:

en: Prefix for breadcrumbs:
pl: Prefiks dla menu okruszkowego:

en: Prefix for search result pages:
pl: Prefiks dla strony z wynikami wyszukiwania:

en: Remove blog page from breadcrumbs
pl: Usuń stronę ze spisem wpisów z menu okruszkowego

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: The title &amp; metas settings for %1$s are made up of variables that are replaced by specific values from the page when the page is displayed. The tabs on the left explain the available variables.
pl: Tytuły i meta opisy w %1$s są tworzone ze zmiennych, które są zamieniane na konkretne wartości dla danych podstron, gdy te podstrony mają być wyświetlone. Zakładki po lewej stronie zawierają objaśnienia dostępnych zmiennych.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO
en: This is a settings export file for the %1$s plugin by Yoast.com
pl: To jest wyeksportowany plik z ustawieniami wtyczki %1$s autorstwa Yoast.com

en: You still have the default WordPress tagline, even an empty one is probably better. %1$sYou can fix this in the customizer%2$s.
pl: Twoja witryna ma wprowadzony domyślny opis WordPressa, natomiast nawet pusty opis byłby zapewne lepszy. %1$sMożesz zmienić opis w sekcji Personalizacji%2$s.

note: translators: %1$s expands to Yoast SEO, %2$s to opening anchor and %3$s the anchor closing tag
en: Your theme contains a meta description, which blocks %1$s from working properly. Please visit the %2$sSEO Dashboard%3$s to fix this.
pl: Twój motyw zawiera opis meta, który uniemożliwia wtyczce %1$s poprawne funkcjonowanie. Odwiedź %2$sKokpit SEO%3$s, aby to naprawić.
